Putin sa možno stretne s ukrajinským novozvoleným prezidentom Zelenským

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Peking 27. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits, Alexander Nemenov)

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu pripustil možnosť stretnutia s novozvoleným ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. To naznačuje, že Moskva chce zlepšiť vzťahy medzi oboma krajinami, napísala tlačová agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na kombosnímke Volodymyr Zelenskiy a Vladimir Putin

V prípade stretnutia by podľa Putina mali hovoriť o tom, ako ukončiť konflikt Kyjeva s proruskými separatistami na juhovýchode Ukrajiny.

“Ak by sme niekedy mali stretnutie a začali rokovania – čo nevylučujem, potom by sme v prvom rade mali hovoriť o tom, ako ukončiť konflikt na juhovýchode Ukrajiny,” povedal Putin v Pekingu.

Prezident Putin sa v čínskom hlavnom meste zúčastňuje na fóre o čínskej iniciatíve nazývanej aj Nová hodvábna cesta.

Vzťahy Ruska a Ukrajiny sa vyostrili po tom, ako Moskva v roku 2014 anektovala Krymský polostrov.

Komik Volodymyr Zelenskyj sa stal víťazom prezidentských volieb na Ukrajine, ktorých druhé kolo sa konalo v nedeľu 21. apríla.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj