Moskva 23. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)

Ruský prezident Vladimir Putin označil v stredu zlepšenie rusko-tureckých vzťahov za osobný úspech tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Informovala o tom agentúra TASS

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Vladimir Putin a Recep Tayyip Erdogan si podávajú ruky

Na začiatku rozhovorov s Erdoganom v Moskve Putin pripomenul, že ich pravidelné stretnutia priniesli pozitívne výsledky. Najmä dvojstranný obchod podľa neho oveľa viac vzrástol za desať mesiacov roka 2018 v porovnaní s dvanástimi mesiacmi roka 2017.

“Minulý rok sa počet ruských turistov, ktorí navštívili Turecko, zvýšil o 30 percent – na rekordných šesť miliónov ľudí. To ukazuje, ako občania našich krajín vnímajú zmenu v rusko-tureckých vzťahoch a ich kvalitu,” povedal Putin.

“Pán prezident, drahý priateľ, je to vo veľkej miere vaša osobná zásluha, váš osobný úspech,” zdôraznil šéf Kremľa. Ruský prezident doplnil, že Rusko a Turecko naďalej realizujú veľké bilaterálne projekty. “Všetko ide dobre,” povedal.

Moskva a Ankara podľa Putina hľadajú aj riešenia regionálnych bezpečnostných otázok a úzko spolupracujú pri riešení krízy v Sýrii.


Erdogan zas zdôraznil, že vzťahy medzi Ruskom a Tureckom majú priaznivý vplyv na bezpečnosť na Blízkom východe.

“V mnohých sférach vrátane vojenskej, kultúrnej a komerčnej sa vzťahy medzi našimi krajinami rozvíjajú. Má to určite veľmi pozitívny vplyv na regionálnu bezpečnosť,” povedal turecký prezident.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj