Prvotný šok pominul, je čas konať

www.slovanskenoviny.sk/rss Po týždni opadol šok po šialenej udalosti, akou bol atentát na premiéra Fica v stredu 15.mája... Príspevok Prvotný šok pominul, je čas konať je zobrazený ako prvý na .

Prvotný šok pominul, je čas konať

www.slovanskenoviny.sk/rss

Po týždni opadol šok po šialenej udalosti, akou bol atentát na premiéra Fica v stredu 15.mája 2024. Prvotný šok však pominul a nadišiel čas konať.

Ak si chce súčasná vládna koalícia udržať moc, na ktorú dostala mandát od voliča, musí dosiahnuť, aby na jej strane stál deep state, hlboký štát.

Za “deep state” sa pokladá vysoká štátna byrokracia: Zamestnanci ministerstiev, centrálnych štátnych orgánov, centrálnych kultúrnych, školských, športových a vedeckých ustanovizní, štátnej televízie a rozhlasu a iné mienkotvorné médiá, tvoriace hlavný informačný prúd, tzv. mainstream.

Tiež vysokí predstavitelia ozbrojených zložiek: Armády, polície, tajných služieb. Hlavné mesto so svojím deep state predstavuje skutočnú moc. Orbán v Maďarsku pokojne vládne, pretože budapeštiansky deep state ho podporuje.

Fiala v Prahe pokojne vládne napriek desaťtitsícovým demonštráciám, lebo pražský deep state ho podporuje. Babišove politické problémy majú korene v tom, že pražský deep state bol jasne proti nemu. To isté sa týka aj českých prezidentov: Zásadne rozličná pozícia prezidenta Zemana, proti ktorému pražský deep state bojoval a súčasný prezident Pavel, ktorý má jeho podporu.

V Slovensku bolo očividné, aký rozličný prístup mal bratislavský deep state k premiérovi pánovi Mečiarovi a k premiérovi pánovi Dzurindovi. Niet lepšieho príkladu, ako nepriateľstvo medzi americkým prezidentom Trumpom a washingtonským deep state, ktorý Trumpa v jeho úrade programovo likvidoval. Koniec koncov bratislavský deep state pána Fica už raz z pozície premiéra zložil kuciakádou.

Nevyhnutne a urýchlene je potrebné prijať zákon o RTVS a zákon FARA o mimovládkach. Zákony musia byť jednoznačné, žiadne vypitvané atrapy, ktoré budú na smiech.

Ak aj po atentáte vláda nevyhlásila mimoriadny stav, doba si vyžaduje prijatie zákona na ochranu republiky! Je potrebné uvedomiť si, že informácie sú zbraňou, informačná vojna je kľúčová a podľa toho musí vládna koalícia konať jasným legislatívnym balíkom.

Slovenské národné divadlo, založené v r. 1920, za celú svoju 105-ročnú históriu nebolo nikdy tak extrémne spolitizované a extrémne protivládne ako dnes.

Pravdupovediac, nie je ani slovenské, ani národné a nie je to normálna situácia. Vláda doslova nemá právo tento nenormálny stav bezmocne tolerovať, pretože sa jedná o kľúčovú národnú kultúrnu inštitúciu.

Potrebné je postupovať sofistikovane, trpezlivý sofistikovaný pochod inštitúciami, ktorý bude mať jasný výsledok: Zmenu politickej klímy v Bratislave, nastolenie proslovenského deep state.

Veľa zamestnancov deep statu-u je proslovenských, len teraz sú umlčaní, existujú ako mimikry a čakajú na svoj čas.

Sofistikovaný prístup znamená aj zapojenie širokého spektra pronárodných síl. To vládna koalícia doteraz nedokázala. Vládna koalícia si musí uvedomiť, že čas pracuje proti nej. Niet času čakať s voľbou predsedu NRSR po eurovoľbách. Z najvyšších štátnych orgánov štát nemá obsadený post premiéra, post predsedu parlamentu ani plnohodnotného riaditeľa SIS, jediný plne funkčný štátny orgán je prezident republiky!

Po eurovoľbách 8.júna budú všetci zaneprázdnení personálnymi rošádami, ktoré z výsledkov týchto volieb vyplynú, čas bude utekať a po júni prídu parlamentné prázdniny. Vládna koalícia si musí uvedomiť, že čo nestihne do parlamentných prázdnin, v septembri bude prijímať 10x ťažšie. Energia vyprchá, opozícia sa skonsoliduje, budú nové problémy a nové témy. Je čas rýchle konať, teraz sa láme chlieb. Ak nedostane deep state na svoju stranu, riskuje, že štyri roky nevydrží.

Dr. Štefan Paulov/skspravy.sk

Príspevok Prvotný šok pominul, je čas konať je zobrazený ako prvý na .