Prvé tri hokejové dni hodnotí košická polícia ako pokojné

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Košice 13. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Prvé tri hracie dni hokejového šampionátu v Košiciach nepriniesli žiadny mimoriadny incident, ktorý by narušil alebo obmedzil hokejové zápasy. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová s tým, že policajti preverujú pôvod desiatich falošných lístkov, ktoré si fanúšikovia kúpili prostredníctvom rôznych internetových portálov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Pred jednotlivými zápasmi, ale i medzi nimi policajti vykonávajú pyrotechnické prehliadky. „Aj vďaka nim sa fínskemu fanúšikovi podarilo vrátiť zabudnutú príručnú batožinu s osobnými dokladmi, ktorá bola nájdená po ukončení prvého hokejového zápasu na tribúne pre divákov. Pred vrátením sa však batožina nevyhla dôkladnej pyrotechnickej prehliadke, ktorá v nej žiadny podozrivý predmet neodhalila,“ spresnila hovorkyňa s tým, že iný fínsky fanúšik stratil doklady. Má ich späť aj prostredníctvom spolupráce jednotlivých policajných zložiek.

„Vstup osôb na hokejový šampionát je od prvého zápasu kontrolovaný organizátormi podujatia. Vďaka spolupráci s colným úradom sú tieto kontroly ešte rýchlejšie a dôslednejšie,“ uviedla Ivanová s tým, že polícia naďalej apeluje na všetkých návštevníkov, aby sa k hokejovej aréne dostavili s dostatočným časovým predstihom, a to minimálne dve hodiny vopred.

Polícia doposiaľ nezaznamenala žiadne výtržnosti počas jazdy vlakom Macejko ani kolízie v cestnej premávke, ktoré by súviseli s obmedzením dopravy, prípadne uzáverou niektorých ulíc a križovatiek.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj