Bratislava 31. januára 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Žena vo východnom čínskom meste Wenzhou dostala pokutu za používanie smartphonu na priechode pre chodcov. Používatelia sociálnych médií v Číne tento krok podporili. Informoval portál BBC

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Žena dostala za používanie svojho mobilného telefónu pri priechode cez cestu pokutu 10 juanov, čo je približne 1 euro.

Wenzhou Evening Post uvádza, že žena porušila zákon, ktorý nadobudol platnosť na začiatku aktuálneho roka.

Správa o pokute, ktorá sa považuje za prvú v meste, pritiahla pozornosť  tisícov užívateľov populárnej čínskej sociálnej sieti Weibo, z ktorých mnohí privítali tento krok.

Väčšina ľudí označila zákon za “chválihodný” a “skvelý”. “Ide o veľmi dôležité rozhodnutie. Je potrebné, aby sme sa správali zodpovedne a neohrozovali ostatných tým, že budeme celý čas pozerať do telefónu a ani sa nerohliadneme na prechode,” vyjadril svoje stanovisko užívateľov na populárnej čínskej internetovej stránke Weibo.

Niektorí vyzvali, aby sa predpis týkal celej krajiny s cieľom zvýšiť povedomie o bezpečnosti premávky. Ďalší si želajú aby sa pokuta zvýšila a jej minimálna hranica bola 100 juanov.

Zatiaľ čo väčšina reakcií na pokutu bola pozitívna, vyskytli sa aj pochybnosti ohľadom posudzovania situácií v ktorých bol dotyčný nútený telefón použiť.

“Čo ak sa stane, že sa nachádzam na priechode a niekto mi volá, nemal by som odpovedať na volanie? Pri odmietnutí hovoru je nutné pozrieť sa do telefónu. Je to dovolené?” znela jedna z otázok na Weibo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj