Protimonopolný úrad SR vykonal neohlásenú inšpekciu u podnikateľa v oblasti strojov a strojno-technologického vybavenia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 5. marca 2019 (HSP/Foto:PrintScreen)

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky, odbor kartelov, potvrdzuje, že dňa 26.februára 2019 vykonal neohlásenú inšpekciu v podnikateľských priestoroch podnikateľa pôsobiaceho v oblasti dodávok strojov a strojno-technologického vybavenia do poľnohospodárskej prvovýroby

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Logo

Inšpekcia bola vykonaná na základe dôvodného podozrenia, že medzi podnikateľmi pôsobiacimi v oblasti dodávok strojov a strojno-technologického vybavenia do poľnohospodárskej prvovýroby mohlo dôjsť k uzavretiu dohody obmedzujúcej súťaž, a to v súvislosti s účasťou a predkladaním ponúk vo verejných obstarávaniach čiastočne financovaných z prostriedkov EPFRV, programu PRV SR 2007 – 2013, opatrenia 1.1 Modernizácia fariem.

Keďže by mohlo ísť o horizontálnu dohodu medzi priamymi konkurentmi, ktorá patrí medzi najzávažnejšie porušenia súťažných pravidiel a považuje sa za ťažký kartel, v prípade preukázania takejto dohody hrozí podnikateľom pokuta až do výšky 10 % z obratu za predchádzajúce uzavreté účtovné obdobie.

Skutočnosť, že úrad uskutočnil inšpekciu neznamená, že dotknuté subjekty porušili súťažné pravidlá, ani neprejudikuje závery prešetrovania.

V tejto fáze úrad neposkytuje bližšie informácie o prešetrovaní.

Redakciu informovala Adriana Oľšavská hovorkyňa PMÚ SR.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj