Bratislava 2. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa dôsledne zaoberal informáciami, ktoré zverejnila talianska verejnoprávna televízia RAI 30. marca. Uvádza sa to v stanovisku ÚŠP v súvislosti s medializovanými informáciami o kontaktoch obvineného talianskeho občana Antonina V. s osobami v SR

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Antonino V.

“Podnet bol vyhodnotený ako podozrenie zo závažnej korupčnej trestnej činnosti a dnešného dňa ho odstupuje na Národnú protikorupčnú jednotku Národnej kriminálnej agentúry s pokynmi na ďalší postup,” informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

O tom, že si bývala hlavná štátna radkyňa Mária Trošková pravidelne telefonovala s Antoninom V. informoval portál sme.sk.

Portál uviedol, že v sobotných správach talianskej verejnoprávnej televízie RAI investigatívna novinárka Maria Grazia Mazzola uviedla, že v čase, keď bola Mária Troškova asistentkou poslanca za Smer-SD Viliama Jasaňa a následne štátnou radkyňou u expremiéra Roberta Fica, zachytila talianska polícia viac ako štyristo telefonátov medzi Troškovou a Antoninom V.

Polícia v tejto súvislosti uviedla, že Národná kriminálna agentúra požiadala o informácie o drogovej trestnej činnosti Antonina V. taliansku políciu prostredníctvom Europolu ešte začiatkom tohto roka.

“Zatiaľ od nich nemáme nijaké oficiálne informácie, ako sú medializované talianskymi médiami,” povedal vo videu na sociálnej sieti hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

V súvislosti s drogovou trestnou činnosťou podľa neho polícia vykonáva operatívne preverovania. NAKA pritom podľa hovorcu pracuje aj na tom, aby mohla vypočuť všetky zainteresované osoby, ktoré boli spomínané talianskymi médiami ako osoby, ktoré údajne spolupracovali s Antoninom V.

“NAKA bude, samozrejme, úzko spolupracovať aj z inšpekciou ministerstva vnútra,” dodal Slivka.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj