Budapešť 2. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Marton Monus)

Prokuratúra VI. a VII. budapeštianskeho obvodu sa odvolala voči verdiktu Odvolacieho súdu maďarského hlavného mesta, ktorý minulý piatok (30.8.) rozhodol o jednomesačnom predĺžení vyšetrovacej väzby ukrajinského kapitána výletnej lode Viking Sigyn Jurija C., podozrivého zo spôsobenia zrážky s vyhliadkovou loďou

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke 64-ročný ukrajinský kapitán výletnej lode Viking Sigyn Jurija C. (vľavo)

Informovala o tom v pondelok agentúra MTI, podľa ktorej prokuratúra trvá na svojej pôvodnej požiadavke predĺžiť vyšetrovaciu väzbu na tri mesiace.

Prokuratúra v zdôvodnení tohto kroku uviedla, že v procese dokazovania sú potrebné ďalšie expertízy, pričom je možné, že budú potrebné ešte ďalšie vypočúvania svedkov. “Prioritou je zabezpečiť také dôkazy, ktoré nemožno nijako ovplyvniť, čo je možné zrealizovať iba uvalením dlhšej vyšetrovacej väzby,” píše sa vo vyhlásení prokuratúry.

Odvolací súd maďarského hlavného mesta 8. augusta potvrdil verdikt Budínskeho ústredného obvodného súdu z 31. júla, ktorý po predchádzajúcom prepustení na kauciu opäť nariadil vzatie Jurija C. do vyšetrovacej väzby.

Ukrajinec po opätovnom vzatí do väzby čelil už nielen obvineniu z ohrozenia lodnej dopravy z nedbanlivosti s následkom hromadnej nehody, ale aj žalobe za neposkytnutie pomoci.

Bilancia potopenia lode Hableány medzi piliermi Margitinho mosta na budapeštianskom úseku Dunaja po zrážke s výletnou loďou večer 29. mája je 27 mŕtvych vrátane dvojčlennej posádky.

Z Dunaja sa po havárii podarilo zachrániť sedem Kórejčanov, po jednej nezvestnej kórejskej žene ešte stále pátrajú.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj