Bratislava 4. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Na tvorbe viac ako 417.536 projektov a aktivít v rámci prevencie kriminality sa v uplynulom roku podieľalo najmenej 3100 osôb. Informuje o tom Hodnotiaca správa o plnení úloh vyplývajúcich zo Stratégie prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti v Slovenskej republike na roky 2016 – 2020 za rok 2018, ktorú v stredu schválila vláda

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zľava minister hospodárstva SR Peter Žiga, ministerka vnútra SR Denisa Saková a minister financií SR Ladislav Kamenický

“V roku 2018 bolo zásadným cieľom trojúrovňového systému riadenia spoločnosti plniť úlohy v oblasti prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti v Slovenskej republike na úrovni národnej, regionálnej a miestnej,” vysvetlilo Ministerstvo vnútra (MV) SR v predkladaných materiáloch.

MV informovalo, že úlohy prevencie kriminality boli v trojúrovňovom systéme diferencované. Na národnej úrovni boli zabezpečované úlohy najmä koncepčného, legislatívneho, koordinačného, ekonomického, poradensko-informačného či iniciačného a výkonného charakteru. Na regionálnej a miestnej úrovni boli plnené úlohy vyplývajúce z reálnej situácie stavu, štruktúry a dynamiky kriminality v danom území. “Zásadným cieľom aj v roku 2018 bolo pokračovanie v tvorbe efektívneho a spoľahlivo fungujúceho systému prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti v SR, ktorý je otvorený a flexibilný, tak aby pôsobil na príčiny a podmienky, ktoré umožňujú páchanie kriminality so zámerom jej predchádzania, potláčania a zamedzovania,” priblížilo MV.

Na plnení úloh v oblasti prevencie kriminality sa podľa ministerstva podieľali aj mimovládne organizácie, občianske združenia, školy, školské zariadenia, vedecko-výskumné inštitúcie, cirkevné organizácie, samospráva a ďalšie subjekty.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj