Bratislava 6. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Projekt Viem, čo zjem, ktorého cieľom je podporovať spojenie aktívneho pohybu detí so zdravým stravovaním, opäť prichádza do slovenských škôl. Tisícky žiakov po celom Slovensku znovu čakajú zábavno-náučné aktivity, napríklad prednášky Úradu verejného zdravotníctva o pestrej strave. Ako vo vyhlásení informovala Monika Milanová z agentúry Neuropea, novinkou 4. ročníka je digitalizovaný obsah všetkých lekcií i prednášok, vďaka ktorým si žiaci z 3. až 7. ročníkov osvoja zásady zdravej a vyváženej stravy, zorientujú sa v zložení potravín, správnom spôsobe ich konzumácie či skladovania, ale spoznajú aj riziká, ktoré so sebou prináša nesprávna výživa

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Tento školský rok sa žiaci naučia napríklad správne čítať informácie z obalov potravín, ako ich skladovať a hygienicky narábať pred samotnou prípravou jedla. Deti tiež budú môcť bližšie nazrieť do sveta živín, ktoré potrebujú k tomu, aby mali dostatok energie na šport a zábavu, či učenie. Žiakov z prihlásených škôl tento školský rok čakajú aj dve kolá zábavných súťaží zameraných na kreativitu a pohyb. Hlavnou cenou v celkovej bodovacej súťaži je príspevok pre školu na zakúpenie cvičebných pomôcok v hodnote 500 eur.

Projekt Viem, čo zjem je súčasťou globálneho programu Nestlé pre zdravie detí, ktorý sa od roku 2009 postupne rozšíril do 84 krajín sveta a doposiaľ sa na ňom zúčastnilo približne osem miliónov detí. Odborným partnerom projektu je Úrad verejného zdravotníctva SR a uskutočňuje sa s odporúčaním Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Minulý ročník prilákal až 107 základných škôl s počtom viac ako 10 000 žiakov z rôznych častí Slovenska.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj