Bratislava 21. februára 2020 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)

Aj keď sa často pasujú do role jediných správnych liberálnych demokratov, v skutočnosti majú totalitné myslenie. Europoslanec z Proregesívneho Slovenska Michal Šimečka najnovšie vyhlásil, že nemôžu dovoliť, aby Kotlebovci obsadzovali verejný priestor. Čo urobia Progresívci, keď sa chopia moci? Budú ľuďom s nepohodlnými názormi  pod hrozbou väzenia zatvárať ústa?

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Michal Šimečka

Kotlebovci mali v pondelok svoj predvolebný míting v Novom meste nad Váhom, na ktorý prišli opäť stovky ľudí a zaplnili tak celú sálu. Pred kulturák však už tradične prišli aj ich odporcovia, ktorých ale bolo len niekoľko.

Medzi nimi sa nachádzal aj progresívny eurposlanec Michal Šimečka. Muž, ktorý kameroval tento protestný míting sa opýtal Šimečku, prečo vlastne prišiel protestovať, na čo mu Šimečka odvetil :

„V zásade z toho istého dôvodu ako ostatní. Mi príde, že nemôžeme dovoliť, aby Kotlebovci obsadzovali verejný priestor a nikto im v tom nebránil, alebo aspoň nedal najavo, že s tým nesúhlasí .“

Ústava ale jasne hovorí, že každý občan Slovenskej republiky bez ohľadu na rasu, národ a politické presvedčenie má právo zhromažďovať sa na verejnom priestranstve.

Priestor na vyjadrenie sme poskytli aj samotnému Šimečkovi, aby prípadne svoj postoj ešte dodatočne vysvetlil, no na naše otázky neodpovedal.

Šimečka ale nie je jediný politik Progresívneho Slovenska ktorý má takéto totalitné vyjadrenia. Aj samotný predseda tejto ultraliberálnej strany, Michal Truban mal minulosti podobné škandalózne výroky.

Truban sa pod prezývkou “blackhole” na diskusnom fóre Kyberia vyjadril, že „demokracia je na pi*u.“

Dokonca mal názor, že určitá časť ľudí by nemala voliť:

„Ja politiku neznášam a považujem ju za jednu z najhorších vecí, aká chodí po tejto planéte… Hlavný problém je to, že voliť môžu všetci…,“ tvrdil Truban.

Líder progresívcov sa tiež vyjadril hanlivo o pracujúcich ľuďoch :

„Roboši, teda robotníci, to je úplne špeciálna sekta ľudí. Akože ja ich mám „strašne rád“, lebo keď sa dohodneme, že idú k tebe niečo robiť o ôsmej, tak príde o  jedenástej a díva sa na teba, že čo, čo kde si.“

Následne Truban uviedol konkrétny príklad:

„Jak s tými robošmi. Dáš mu robiť kachličky a on ťa oj*be. Prvú vec, kde ťa vidí, hej že tri si zoberie so sebou.“

Možno si niekto povie, že to je len mladícka nerozvážnosť a dnes už takéto zmýšľanie nemajú. No problém je v tom, že progresívci svoje nedemokratické prvky predvádzajú aj dnes.

Okrem toho, že pravidelne svojimi až nepríčetnými výkrikmi narúšajú mítingy demokraticky zvolenej politickej strane, svoje totalitné maniére predviedli aj v parlamente, keď na 2 dni svojimi vlastnými telami zablokovali rečnícky pult a teda mimoriadna schôdza parlamentu nemohla byť otvorená.

Čo je však najhoršie oni svoje nedemokratické maniére preniesli aj do svojho programu. Ak sa chopia moci chcú vytvoriť nové ministerstvo, ktoré rôzni komentátori nazvali ministerstvom pravdy.

Oficiálne by mali dve nové ministerstvá dostať názov Ministerstvo pre ľudské práva, občiansku spoločnosť a obranu demokracie a Centrum pre hybridné hrozby a dezinformácie.

Zavedenie takýchto orgánov by však podľa mimoparlamentného hnutia KDŽP Aliancia za Slovensko, ktoré kandiduje na kandidátke Kotlebovcov znamenalo vytvorenie akejsi „myšlienkovej polície“. „PS/Spolu predstavili, že zriadia ministerstvo pre ľudské práva. V každej normálnej spoločnosti ľudské práva strážia súdy a zaručujú zákony. Len neomarxisti z Progresívneho Slovenska/Spolu majú potrebu nahradiť súdy byrokratmi..“

Podľa ľavicového publicistu Artura Bekmatova takéto ministerstvo majú v súčasnosti len „titani“ v oblasti dodržiavania ľudských práv ako Somálsko, Pakistan či Brazília. Dodal, že takáto inštitúcia sa v budúcnosti môže zvrhnúť na „Sauronovo oko“, ktoré bude vyhľadávať a perzekuovať názorovo nepohodlných občanov.

Artur Bekmatov má najväčšie obavy z posledného prívlastku ministerstva: ministerstvo pre „obranu demokracie“. „Mám obavu, že v súlade s Orwellovským doublespeakom sa činnosť ministerstva zvrhne na pravý opak: potláčanie slobody prejavu. Samozrejme, v záujme „ochrany demokracie.“

Súčasťou ministerstva má byť aj tzv. Centrum pre hybridné hrozby a dezinformácie. „Zhrnuté a podčiarknuté PS a Spolu chcú zabiť dve muchy jednou ranou: vytvoriť pracovné miesta pre svojich kamarátov z tretieho sektoru a spustiť štátnu ideologickú mašinériu na potláčanie akýchkoľvek nevyhovujúcich názorov: médií, združení či jednotlivcov,“ skonštatoval Bekmatov.

Progresívne Slovensko sa teda skutočne zdá byť vážnym nebezpečenstvom pre demokraciu. Je však dobré, že sa vyprofilovali už teraz. Ľudia tak majú jedinečnú možnosť ukázať vo voľbách, či si želajú takúto „zmenu“, alebo nie.

Samuel Gdovin

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj