Prešov 2. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Nadšenci informačných technológií si už po druhý raz zmerajú sily na Šarišskom hackathone. Niekoľko desiatok mladých programátorov bude vyvíjať aplikácie a vytvárať inteligentné riešenia pre mesto Prešov. Súťaž sa uskutoční od piatka 4. do nedele 6. októbra v priestoroch Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, hlavnou témou bude použitie otvorených dát a datasetov mesta Prešov a ich využitie pre vytvorenie nenáročných aplikácií, ktoré môžu prispieť k lepšiemu životu občanov v meste. Organizátori pripravili pre účastníkov 13 možných zadaní, s ktorými sa potrápia v samostatných tímoch. „Výsledkom súťaženia môžu byť napríklad mobilné aplikácie, ktoré vytvoria navigáciu pre cyklistov, pomôžu nájsť informácie o školách v meste alebo v celom kraji, prípadne ponúknu prehľadný servis pre turistov a návštevníkov Prešova. Na priebeh celého hackathonu budú dohliadať skúsení mentori,“ informoval Tomek.

Do úvodného ročníka podujatia sa prihlásilo viac ako 40 programátorov, ktorí vytvorili spolu 11 aplikácii. Najviac nápadov sa týkalo dopravy, ale aj zefektívnenia samosprávy. Aj v tomto roku budú porotcovia z rešpektovaných IT firiem hodnotiť originalitu, tvorivosť, kreativitu, technickú náročnosť, relevanciu k téme, vyhotovenie funkčného prototypu, počet fungujúcich funkcií či kvalitu prezentácie. Pre tri najlepšie tímy sú tento rok pripravené finančné ceny od 1 000 do 3 000 eur.

Druhý ročník Šarišského hackathonu pripravilo mesto Prešov v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom, Prešovskou univerzitou a Iniciatívou Catching-up Regions. Súčasťou trojdňového programu bude aj piatková panelová diskusia na tému Udržateľný rozvoj mesta a regiónu v budove Evanjelického kolégia v Prešove.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj