Procesy overovania kvality armádnych nákupov by sa mali zefektívniť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 10. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ariel Schalit)

Procesy štátneho overovania kvality výrobkov a služieb na účely obrany by sa mali zefektívniť. Zjednodušiť sa má aj kodifikačná činnosť pri nákupoch a kontrole kvality. Poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli do druhého čítania novelu zákona o obrannej štandardizácii, ktorá reaguje na smernicu Severoatlantickej aliancie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Po novom by mohli dodávatelia produktov a agentúry pre kodifikáciu spracúvať návrhy kodifikačných údajov prostredníctvom elektronického prístupu do kodifikačného informačného systému. Navrhovaná novela zároveň upravuje práva a povinnosti používateľa produktu, povinnosti dodávateľov a agentúr pre kodifikáciu, priblížilo ministerstvo obrany.

Návrh sa dotýka aj pôsobnosti Úradu pre obrannú štandardizáciu, kodifikáciu a štátne overovanie kvality, a to v oblasti prideľovania prístupu do kodifikačného informačného systému a poskytovania údajov z neho.

Zákon o obrannej štandardizácii sa zameriava na zosúladenie technických prostriedkov používaných slovenskými ozbrojenými silami a činnosti ich jednotiek s podmienkami interoperability s armádami členských krajín NATO, ako aj ostatných štátov. Používaná technika by mala byť na zodpovedajúcej úrovni a kvalite, logistické zabezpečenie by sa malo realizovať operatívne a efektívne.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj