Problém s nedostatkom IT odborníkov má pomôcť riešiť projekt Inkubátor

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 14. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Na Slovensku chýba 10.000 špecialistov v oblasti informačných a komunikačných technológií. Vyplýva to zo štatistík IT Asociácie Slovenska. V roku 2020 ich môže chýbať až 25.000. Nových odborníkov by mohol priniesť projekt tzv. Inkubátora

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Prostredníctvom tohto projektu dávame šancu ľuďom, ktorí nemajú profesionálne skúsenosti v konkrétnej oblasti IT,” ozrejmil Martin Klír zo spoločnosti Aliter Technologies. Prvoradé je podľa neho to, že ich problematika zaujíma a chceli by týmto smerom rozvíjať svoje schopnosti.

Podotkol, že problémy s chýbajúcimi zamestnancami v oblasti IT súvisia podľa viacerých odborníkov aj so vzdelávacím systémom, ktorý dokáže pokryť len časť dopytu. “My dáme šancu účastníkovi projektu vyskúšať si rôzne roly a snažíme sa pritom identifikovať pozíciu, ktorá účastníkovi najviac vyhovuje,” skonštatoval.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj