Pripravuje Rusko a Turecko spoločnú akciu v Idlibe?

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Moskva/Istanbul 3. februára 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

Portál iarex si všíma slová ministra zahraničných vecí Turecka Mevljuta Čavošoglu, ktorý uviedol, že nevylučuje možnosť spoločnej rusko-tureckej vojenskej akcie v provincii Idlib s cieľom vyčistiť provinciu od nepohodlných bánd teroristov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke sprava ruský prezident Vladimir Putin a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Cieľom sa majú stať bandy Hayat Tahrir as Sham, Islamská strana Turkestanu a Dzeish al Izza, ktoré neustále narušujú dohodnuté prímerie a útočia na pozície sýrskych vládnych vojsk.

Spoločná rusko-turecká vojenská operácia, samozrejme za účasti sýrskych vládnych vojsk sa môže odsúhlasiť na zasadnutí Astanskej mierovej konferencii, ktoré sa uskutoční dňa 14.2.2019. Ruskí experti už teraz ale hovoria, že v rámci otázky konečného riešenia Hayat Tahrir as Sham môžu nastať nejaké nezrovnalosti, pretože minimálne jeden z vysokých poľných veliteľov tejto bandy Abu Mohammad al Dzhulani môže byť tureckým agentom. Skupina Abu Mohammada al Dzhulaniho podporovala akcie Turkov proti sýrskym Kurdom, čo sa nepáčilo Američanom. Takže po 14. februári môžeme byť svedkami rozpadu tejto teroristickej organizácie.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj