Pripomienka 170. výročia úmrtia Jána Hollého

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 17. apríla 2019 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

V Bratislave si matičiari a priaznivci združenia Dedičstvo otcov pod vedením Danky Suchej pripomenuli 170. výročie úmrtia básnika a kňaza Jána Hollého. Do slovenskej nielen literárnej histórie sa nezmazateľné zapísal svojimi eposmi oslavujúcimi slávne časy a osobnosti našej histórie, Svätopluka, Cyrila a Metoda a ich dobu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Pomník Jána Hollého

Verše z Hollého v bernolákovčine prečítal Štefan Bučko, na fujare hral Štefan Suchý. Udialo sa to pri pomníku Jána Hollého, ktorý v osemdesiatych rokoch minulého storočia umiestnili do kúta za Katedrálu sv. Martina a od tých čias vyrástla pred ním smutná vŕba, ktorá Jána Hollého dôkladne ukrýva pred verejnosťou i turistami. Akoby sme sa neho hanbili a nechceli, aby o ňom vedel svet!

Prítomní predstavitelia národnej a kresťanskej inteligencie chcú požiadať orgány hlavného mesta, aby zabezpečili pomníku Jána Hollého dôstojnejšie miesto. Stačilo by ho premiestniť o sto či dvesto metrov a potom by bol skutočnou ozdobou námestia pomenovaného po inej významnej osobnosti našich dejín, kardinálovi Alexandrovi Rudnayovi. Minimálne však odstrániť konáre smutnej vŕby spred pomníka.

Marián Tkáč


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj