Bratislava 12. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský, Pavel Neubauer )

Ani po piatich mesiacoch nie je jasné, či predseda Smeru-SD Robert Fico vydieral alebo nie Andreja Kisku vo funkcii prezidenta. Hoci v prípade sa už uskutočnilo záverečné preštudovanie spisov, prípad nie je zďaleka na konci. Hovorca krajskej prokuratúry pre spravodajský portál televízie JOJ noviny.sk potvrdil, že v prípade žiadajú o ďalšie dokazovanie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na kombosnímke Andrej Kiska a Robert Fico

“Vo veci sa aktuálne uskutočnilo záverečné preštudovanie spisového materiálu jednotlivými procesnými stranami, pričom splnomocnenec poškodeného pri preštudovaní vzniesol nové návrhy na doplnenie dokazovania, ktorým vyšetrovateľ vyhovel a budú sa ešte musieť vykonať,” vyhlásil Matej Izakovič z Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Andrej Kiska potvrdil, že od marca vypovedať nebol.

Robert Fico označil celú túto kauzu za “blbosť”.

Kiskovi sa podľa jeho tvrdení vyhrážal expremiér a v súčasnosti poslanec Národnej rady SR Robert Fico (Smer-SD) s tým, že pokiaľ ho prezident nevymenuje za predsedu Ústavného súdu SR, bude boj proti jeho osobe pokračovať. Následne bol podľa Kisku účelovo obvinený konateľ jeho spoločnosti KTAG.

Polícia už vypočula všetkých aktérov, ktorí majú byť svedkami vyhrážania. Okrem Kisku a Fica aj premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) či hovorcu exprezidenta Romana Krpelana. Béla Bugár (Most-Híd) vypovedať odmietol.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj