Prieskum AKO: Voľby by vyhral Smer-SD, na druhom mieste by skončila ĽSNS, progresívci klesajú

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 7. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)

Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia.

Strana Smer-SD so ziskom 19,1 percenta vedie v najnovšom prieskume volebných preferencií agentúry AKO. Na druhom mieste je Kotleba – ĽSNS s 13,9 percenta a prvú trojicu uzatvára koalícia Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia s 13,7 percenta

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Robert Fico, Marian Kotleba, Ivan Štefunko, Richard Sulík, Igor Matovič, Boris Kollár, Andrej Danko, Alojz Hlina a Béla Bugár

Na štvrtom mieste by sa umiestnila SaS s 13,1 percenta, za ňou nasleduje OĽaNO so ziskom 9,2 percenta. Sme rodina – Boris Kollár by získal 8,3 percenta hlasov, SNS rovných osem. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH (6,6 %) a Most-Híd s presne piatimi percentami.

Prieskum robili na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov od 29. apríla do 6. mája. Opýtaní odpovedali na otázku: “Ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend, ktorej politickej strane by ste dali Váš hlas? Prečítam Vám ich v náhodnom poradí.”

Rozhodnutých bolo 82,2 percenta respondentov, 5,1 percenta deklarovalo, že by nešlo voliť, 12,2 percenta nevedelo, koho by teraz volili a 0,5 percenta opýtaných svoju voľbu odmietlo prezradiť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj