Bratislava 14. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia

Do parlamentu by sa dostala aj koalícia strán Progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia, ktorú by volilo 7,5 percenta Slovákov. Pripadlo by jej 11 parlamentných kresiel. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý agentúra AKO uskutočnila 8. až 12. februára na vzorke 1 000 respondentov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ľudia odpovedali na otázku: Ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend, ktorej politickej strane by ste dali Váš hlas. Strany respondentom čítali v náhodnom poradí.

Deväť percent opýtaných by nešlo voliť, 16,7 percenta nevedelo, koho by volili, 0,7 percenta odmietlo prezradiť svoje preferencie.

Na prvom mieste sa umiestnila strana Smer-SD s 22,4 percentami hlasov, čo predstavuje 35 kresiel v parlamente.

Na druhom mieste skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 14,8 percenta opýtaných. Získala by 23 kresiel.

Nasleduje strana Sme rodina – Boris Kollár, ktorá by dostala podporu 10,9 percenta a v NR SR by mala 17 poslancov.

Štvrté miesto získalo hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osbnosti (OĽANO), ktorému by dalo svoj hlas 10,1 percenta respondentov, čo zodpovedá 16-tim kreslám v parlamente.

Piate miesto obsadila strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), volilo by ju 9,5 percenta opýtaných a získala by 15 kresiel.

Nasleduje Slovenská národná strana s ôsmimi percentami hlasov a 13 mandátmi.

Na ďalšom mieste je koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU a za ňou vládna strana Most-Híd, ktorej by dalo hlas 6,3 percenta ľudí, čo je 10 mandátov.

Do parlamentu by sa ešte dostali kresťanskí demokrati (KDH) so ziskom 6,1 percenta hlasov (10 poslancov).

Strana % voličov Počet mandátov
Smer-SD 22,4 35
SaS 14,8 23
Sme rodina 10,9 17
OĽANO 10,1 16
Kotleba-ĽSNS 9,5 15
SNS 8,0 13
Progresívne Slovensko + SPOLU 7,5 11
Most-Híd 6,3 10
KDH 6,1 10
SMK-MKP 3,3
Národná koalícia 0,5
Strana zelených Slovenska 0,4
KSS 0,2


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj