Bratislava 31. januára 2019 (HSP/Foto:PD)

Strana Priama Demokracia reaguje na situáciu, ktorá vznikla vo Venezuele a odmieta ďalšie eskalovanie tohto stavu, pretože to naberá rovnaký scenár ako napr. pri Ukrajine, Sýrii, Líbyi, Iraku, Afghanistane, atď. a naša krajina nebude prezbrojovať armádu pre NATO, aby sme mohli neskôr prísť „zachrániť“ Venezuelu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda strany Priama Demokracia JUDr. Marek Géci

„Neustále konflikty v Sýrii, Líbyi, Afghanistane, Iraku, Ukrajine, atď. Čo ešte je treba pokaziť a zničiť, aby sme si my Európania uvedomili, že USA a NATO nás ťahajú do medzinárodného konfliktu na všetkých častiach planéty?

Naši spojenci v NATO ako USA, Francúzsko, VB, Nemecko, nerešpektujú OSN, dohody v NATO a sami sa rozhodli bombardovať Sýriu. Nepýtali sa takých krajín ako Slovensko, Česko. Načo aj, postup, že nám to oznámia je predsa pre nich korektný! Rovnako by korektne a chápavo postupovali ak by sme aj my podobne konali? Určite nie!

Stav kedy USA rozdáva Venezuele úder za úderom je už vrcholom drzosti a arogancie moci. Ak by si dovolilo niečo také Rusko, dnes by bolo terčom útokov z celej EÚ! Drzosť USA nemalo hraníc ani pri vyjadrení amerického ministra zahraničia, kde americké úrady poskytli hlave venezuelského opozičného parlamentu Juanu Guaidóvi prístup k venezuelským vládnym účtom v amerických bankách. Je ešte lepší príklad drzosti ako sa dá ovplyvňovať dianie v cudzom suverénnom štáte? Ak by sa podrobne napríklad prezentoval stav ako USA desiatky rokov ničili Venezuelu cez ropný priemysel, dnes by žiaden morálny politik v EÚ nemohol podporiť kroky USA!

Rusko je sankcionované za Ukrajinu, pretože si zobralo to, čo historicky bolo vždy ruské a hlavne preto, že si zobrali územie, ktoré ak by dnes nekontrolovalo Rusko, kontrolovalo by ho  ,,demokratické“ USA. Smutné na celom stave, ktorý je vo Venezuele, je ten, že popredný predstavitelia EÚ, ktorej sme členmi ako napríklad Macron, alebo Španielsky premiér sa vyjadrujú za celú EÚ a dávajú ultimáta Venezuele a vyhrážajú sa za nesplnenie podmienok. Toto sme chceli? Kedy nabrali títo politici odvahu a vieru v to, že sme natoľko bezmocní a názorovo obmedzení, aby si dovolili dávať rozhodnutia bez našich súhlasov za celú EÚ?

Všetky konflikty vo svete momentálne rozpútavajú USA a pri každom spore je vždy označený protivník a ten je Rusko. Pokiaľ aj teraz si Rusko zoberie tú právomoc, že sa bude  snažiť upokojovať konflikt vo Venezuele, netreba dlho čakať a postupne spojenci  v NATO začnú Rusko a každého kto  má iný názor ako USA, označovať za rusofilov a nedemokratických! Je najvyšší čas povedať STOP tomuto besneniu a začať sa venovať vnútropolitickým problémom, začať robiť politiku pre ľudí, čo sa už vytráca. Aj na základe týchto dôvodov chceme presadiť vystúpenie z NATO a zaviesť vojenskú neutralitu ako majú napr. v Rakúsku, zastaviť rozsiahle prezbrojovanie armády za miliardy Euro a radšej investovať prostriedky do podpory mladých rodín, vrátiť zdravotníctvu potrebnú úroveň, ľuďom dať viac kompetencií v riadení štátu cez funkčné referendum a taktiež sa postarať o našich seniorov. Všetko je to možné, rovnako je možné sa správať férovo aj k Venezuele a nepodieľať sa na živení konfliktov ako to robí USA,“ uviedol predseda strany Marek Géci.


Zdroj