Bratislava 17. decembra 2018 (HSP/Foto: Priama Demokracia)

Strana Priama Demokracia kritizuje postoj poslaneckých klubov, kedy poslanci NR SR alibisticky pristupujú k svojim rozhodovacím právam, ktoré im do rúk odovzdali voliči. Dokedy ešte?

Na snímke Marek Géci

„Politici neustále provokujú svojich občanov a už to vyzerá tak, že skúšajú pokiaľ sa ešte ľudia nechajú zatlačiť. Ako inak sa to dá nazvať pokiaľ si odhlasujú zvýšenie svojich platov a pracujúci ľudia v tejto krajine žijú so 400 eurami na mesiac!“

Naša strana jednoznačne bude presadzovať zníženie platov poslancov, pokiaľ ľudia budú poberať mzdy také nízke ako poberajú! Kde to žijeme? Poslanec bude čerpať všetky výhody, ľudia ich delegujú do NR SR a bežný občan bude chodiť po žobráckej palici? Toto musia zodpovední politici novej generácie zmeniť a pozerať okolo seba na realitu!

To, čo našu stranu PD neskutočne rozhorčuje je rovnako alibistický prístup politikov, ktorí nedokážu jasne rozhodovať svojim hlasovaním v NRSR a volia prístup kedy sa rozhodujú spôsobom „zdržal sa hlasovania!“

Môže sa človek v bežnom živote „zdržať“ pri platení energií, poplatkov, odvodov?  Môže, ale onedlho prídu sankcie a penále! Ak sa chcú naši poslanci alibisticky rozhodovať o budúcnosti našej krajiny a nechcú  na seba prevziať zodpovednosť, hlasujú spôsobom, že sa zdržia hlasovania, alebo sa hlasovania nezúčastnia.

Môže zamestnanec jednoducho nepracovať, neriešiť vopred stanovený pracovný plán? Nemôže! Prečo tak môžu robiť poslanci? Potom sa vsúva otázka, načo platíme poslancov NR SR, ktorí nevedia ako majú hlasovať, prípadne sa nezúčastnia na hlasovaní?

Naša strana sa bude snažiť v novom zložení parlamentu presadiť rázne  zmeny v spôsobe rozhodovaní poslancov NR SR, kde sa budeme snažiť zrušiť možnosť poslancov zdržať sa na hlasovaní. Každý poslanec má vedieť, či hlasuje za dobrý zákon a povie ÁNO, alebo ak je zákon zlý, povie NIE! Čo to je potom za alibizmus, ak hlasujú nijako a zdržia sa hlasovania?

Rovnako sa budeme snažiť znížiť platy poslancov, nakoľko nepovažujeme vôbec za morálne uvažovať nad zvyšovaním platov, pokiaľ sa tu neustále štát tvári, že tu nemá dostatok financií pre učiteľov, lekárov a potom si poslanci nepochopiteľne dokážu zvyšovať svoje platy! Toto musíme zmeniť a môžeme to zmeniť iba spoločne a to tým, že tých politikov, ktorí toto akceptujú, vymeníme!

“Treba jednoducho  prestať pozerať iba na svoje vrecká, vlastný prospech a spraviť zásadnú zmenu v politike,” uviedol predseda strany Marek Géci.


Zdroj