Pri útoku ozbrojencov v Mali zahynulo takmer 50 civilistov

Bamako 13. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Niekoľko desiatok civilistov zahynulo pri útoku militantov, ktorí v administratívnej oblasti Ménaka na severovýchode Mali prepadávali domy a vraždili ľudí. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov

Ilustračné foto

“Ozbrojenci na motocykloch zaútočili na viacero miest v južnej časti regiónu Ménaka a popravovali civilistov z komunity Tuarégov,” uviedol nemenovaný predstaviteľ Hnutia za spásu Azawádu, ktorý povedal, že pri útokoch zahynulo 47 ľudí.

Miestni predstavitelia potvrdili, že útoky si vyžiadali desiatky obetí.

Viaceré islamistické zoskupenia ovládli sever Mali ešte v roku 2012. O rok neskôr vyslala do krajiny svoj armádny kontingent niekdajšia koloniálna mocnosť Francúzsko, ktoré navyše podporuje aj spoločné vojenské jednotky piatich štátov Sahelu. Približne 12.000 vojakov má v danom regióne aj misia Organizácie Spojených národov MINUSMA.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj