Pri útokoch na Západnom brehu zahynul Izraelčan, dvaja sú v kritickom stave

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Tel Aviv 17. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sebastian Scheiner)

Pri dvoch nedeľňajších útokoch na Západnom brehu zahynul jeden Izraelčan a dvaja sú v kritickom stave, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na izraelskú armádu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke polícia a telá obetí

K útokom došlo pred židovskou osadou Ariel. Podľa hovorcu izraelskej armády Jonathana Conricusa zrejme palestínsky útočník najprv na križovatke zaútočil nožom na izraelského vojaka a vzal mu zbraň, z ktorej vystrelil na tri vozidlá. Zasiahol pri tom civilistu. Následne sa zmocnil jedného z vozidiel, s ktorým z miesta unikol. Na ďalšej križovatke opäť spustil paľbu, pričom zranil druhého vojaka. Odtiaľ unikol do palestínskeho mesta Brukin. Vojaci sa vydali za ním.

Armáda neuviedla, či zabitým je vojak alebo civilista, dodala DPA. Agentúry predtým informovali, že po útokoch boli dvaja Izraelčania vo vážnom stave, jeden v kritickom. V Predjordánsku dochádza len k sporadickým útokom Palestínčanov na izraelské bezpečnostné jednotky a tamojších židovských osadníkov.

K napätým situáciám dochádza najmä v centre Hebronu, kde žijú stovky židovských osadníkov, ktorých strážia tisícky vojakov, v obkolesení približne 200.000 Palestínčanov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj