Bratislava 12. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Francesco Ruta/ANSA via AP)

Britské úrady v utorok zadržali 86 migrantov pri pokuse prekonať Lamanšský prieliv. S odvolaním sa na ministerstvo vnútra o tom v stredu informovala agentúra DPA. Podľa portálu BBC, ktorý o prípade informoval, nárast počtu migrantov snažiacich sa nelegálne dostať z Francúzska do Británie živia aj falošné správy o uzavretí hraníc po prípadnom brexite

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Britské ministerstvo vnútra informovalo, že na všetkých úrovniach spolupracuje s francúzskymi úradmi, aby sa s “týmto nebezpečným a nezákonným konaním vysporiadalo”.

Podľa francúzskeho politika Pierra-Henri Dumonta  stoja za nárastom pokusov o prekonanie Lamanšského prielivu falošné správy, ktoré kolujú medzi migrantmi vo Francúzsku, podľa ktorých Británia po brexite uzavrie svoje hranice.

“Pašeráci hovoria migrantom:, Ak Británia opustí Európsku úniu, už nikdy nebudete schopní prekročiť Lamanšský prieliv ‘,” povedal podľa BBC portálu Dumont. “Je to lož, pretože sa nič nezmení.” Politik podotkol, že tieto správy šíria hlavne pašeráci, ktorý na migrantoch zarábajú.

Francúzska polícia sa obhajuje a hovorí, že „nemôže urobiť viac“ na zastavenie prílivu migrantov. Jeden z policajtov dodal: „Musíte pochopiť, že nemôžeme monitorovať 400 alebo 500 km pobrežia.“

V auguste túto situáciu riešili už aj britská ministerka vnútra Patelová a francúzsky minister vnútra Christophe Castaner, ktorý sa dohodli na tom, že zintenzívni spoločné opatrenia na obmedzenie migrácie cez La Manche na malých člnoch.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj