Pri obci Blatná na Ostrove unikla nebezpečná látka

Brtislava 17. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Podmaník)

Záchranári zasahujú pri obci Blatná na Ostrove v okrese Dunajská Streda, kde unikla nebezpečná látka. Ako pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, stále zisťujú, o akú látku ide

Ilustračné foto

Ako ďalej uviedla, na mieste zasahuje aj polícia a hasiči. Záchranári ošetrujú troch pacientov so zdravotnými ťažkosťami, ktorým tečie krv z úst. Pri obci prebiehajú práce na výstavbe rýchlostnej cesty R7.

Ako agentúru SITA ďalej informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, hasiči momentálne zasahujú medzi Blatnou na Ostrove a Lehnicami, kde sa pri stavbe rýchlostnej cesty R7 kontaminovalo viacero osôb.

“Prvotne sa sťažovali štyri osoby na zdravotné ťažkosti, podľa predbežných informácií sa už tento počet zvýšil na 16,” uviedla hovorkyňa. Pri udalosti vykonali už niekoľko meraní, zatiaľ sa žiadna z nebezpečných látok nepotvrdila. Na mieste sú hasiči z Trnavy, Šamorína a HaZÚ, ktorí budú vykonávať dekontamináciu. Z Galanty k udalosti vyslali evakuačný autobus HaZZ.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj