Bratislava 24. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot YouTube)

Investigatívny novinár Martin Daňo, kandidát na prezidenta, zverejnil nedávno na svojej stránke na Facebooku príspevok, v ktorom neskrýva emotívnu reakciu na činnosť kontroverznej neziskovej organizácie Transparency Internatinal Slovensko (TIS).

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Martin Daňo

Podľa svojich slov má najlacnejšiu volebnú kampaň, priehľadné transakcie, nedisponuje prostriedkami na tlač potrebných materiálov a má problém s hľadaním financií. Ako potvrdenie Martin Daňo uviedol odkaz na aktuálny stav svojho účtu.

Avšak, Transparency Internatinal Slovensko ho označila za najviac netransparentného. Na poslednom mieste sa ocitol spolu s Róbertom Švecom. Prvú priečku v rebríčku TIS, čo sa transparentnosti prezidentskej kampane týka, obsadila Zuzana Čaputová.

Dôvodom uvedených výsledkov, podľa Daňa, boli jeho doterajšie reportáže o pochybnom fungovaní tejto organizácie. Autor preto kladie otázky, odkiaľ takéto organizácie strhávajú na seba štátnu právomoc rozhodovať o transparentnosti iných a či má občan právo požadovať od týchto organizácií rovnaké informácie, aké oni chcú po kandidátoch.

Potom prišiel rad na letmý pohľad na majetkové priznania kandidátov. Autor reportáže si všimol určitých nejednotných informácií v týchto dokumentoch, ktoré vyvolávajú otázky a pochybnosti. Potom, ako vyplýva z reportáže, Daňo išiel do sídla Transparency International Slovensko a nadácie Zastavme Korupciu, kde chcel v prítomnosti vedenia vyplniť patričný formulár. Takýmto spôsobom chcel ako jediný preukázať svoju transparentnosť tým najtransparentnejším ľuďom. Lenže to sa nepodarilo …


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj