Bratislava 27. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA/MZV)

Mnohí ľudia si mysleli, že snáď už nemôže existovať intenzívnejšia propaganda a budovanie kultu osobnosti ako pri bývalom prezidentovi Andrejovi Kiskovi. No najnovšie sa doslova rozplývajú nad tým, že prešla pár metrov peši po prechode pre chodcov v New Yorku. Kiska s Kim Čong-Unom jej môžu len ticho závidieť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Miroslav Lajčák a prezidentka SR Zuzana Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová sa najprv pochválila sama: “Klimatický samit je tu v New Yorku považovaný za veľkú vec, od rána prichádzali pred sídlo OSN limuzíny štátnikov. My sme dali tých pár blokov peši ,”napísala, s pridanými fotkami ako v sprievode s ochrankou kráča cez prechod pre chodcov.

Hneď na to sa na portáli Topky .sk objavil článok s bombastickým názvom: “Prezidentka Čaputová ukázala v New Yorku odvahu: Rozmaznaní politici by sa mohli od nej učiť ”

Čo je však odvážne na tom, že niekto prejde pár metrov pešo s po zuby ozbrojenou ochrankou?

“Málokto by to v jej postavení čakal, no rozhodla sa tak. V čase pred začiatkom klimatického summitu OSN v New Yorku sa na veľké stretnutie postupne dostavili viacerí svetoví lídri. Prišla aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. No to, akým spôsobom sa rozhodla prísť, bolo veľkým prekvapením,” píšu Topky.sk.

A dodávajú: “Na sociálnej sieti Instagram totiž jej propagačný tím zverejnil video, na ktorom slovenská hlava štátu prichádza na summit pešo. Video ju zachytáva v situácii, keď po boku ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka prechádza cez priechod pre chodcov v New Yorku.”

“Nemá zmysel chodiť pár blokov autom, najmä ak idem na klimatický samit OSN,” píše sa k videu prezidentky na sociálnej sieti. Na druhej strane zavážiť však mohol aj čisto pragmatický dôvod. Nemá zmysel ísť autom pár blokov, najmä keď by to trvalo niekoľko hodín kvôli častým dopravným zápcham v meste…

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj