Belehrad 16. decembra 2018 (HSP/Foto: Facebook)

Prezident Srbska Alexandar Vučić sa vo svojom mimoriadnom vyhlásení obrátil na celý srbský ľud. Prízvukoval, že sa napĺňajú tie hrozby, na ktoré srbské vedenie svetovú verejnosť upozorňovalo dlhé roky. Albánsko ilegálne a protizákonne vytvorilo armádu, aj keď to zakazuje rezolúcia Rasy bezpečnosti OSN. Západné veľmoci však mlčia…

Na snímke Alexandar Vučić

„Albánci, ako aj ich sponzori, celému svetu ukázali, že nemienia dodržiavať žiadne zákony. Plánujú otvorené napadnutie Srbska. Chceme mier a vynaložili sme obrovské úsilie, aby ten mier bol zachovaný. Priština však v šiestich z pätnástich bodov dohody mala iba jeden záväzok – formovanie Spolku srbských občín, ale Albánsko ani to nemieni robiť,“ podčiarkol srbský prezident.

„Je úplne zrejme, že Albánci nechcú kompromis a za všetkým, čo robia, stoja USA, Veľká Británia a čo sa týka armády, ešte aj Nemecko,“ uviedol Alexandar Vučić. Pripomenul, že Srbsko požiadalo o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Rady bezpečnosti OSN a srbský prezident je pripravený osobne sa na ňom zúčastniť.

„Som presvedčený, že veľmoci by nemali zbavovať práva Srbska, aby mohlo informovať svet o tom, ako sa porušujú zákony na Západnom Balkáne a aké hrozby a riziká pre zachovanie mieru prinášajú podobné rozhodnutia veľmocí. Žeby sa niekto bál, že malé Srbsko dokáže niekoho vystrašiť?“ podčiarkol srbský prezident.

„Počítame s tým, že predsa existujú demokratické štát a tie by si chceli počuť hlas Srbska a to, čo my a okolité krajiny chceme povedať. Počítame s tým, nás chcú počuť,“ zdôraznil v závere Alexandar Vučić.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj