Prezident Kiska zaslal Zemanovi a Dudovi sústrastný telegram

Bratislava 21. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Prezident SR Andrej Kiska poslal v piatok sústrastný telegram hlave štátu Českej republiky Milošovi Zemanovi a prezidentovi Poľskej republiky Andrzejovi Dudovi v súvislosti s následkami banského nešťastia pri Karvinej

Na snímke prezident SR Andrej Kiska

“Vážený pán prezident, s veľkým zármutkom som prijal správu o včerajšom tragickom banskom nešťastí v Českej republike pri Karvinej, ktoré si vyžiadalo životy mnohých poľských občanov a občanov Českej republiky. Aj toto nešťastie je smutným dôkazom, ako veľmi ťažká, náročná a nebezpečná je práca baníkov a že si za ňu zaslúžia náš rešpekt a uznanie,” napísal Kiska.

V mene občanov Slovenskej republiky, ako aj vo svojom mene, vyjadril rodinám a blízkym obetí úprimnú sústrasť a zraneným skoré uzdravenie.

Podľa posledných informácií výbuch metánu v čiernouhoľnej Bani ČSM v obci Stonava v Moravskosliezskom kraji stál životy už 13 baníkov – 11 poľských a dvoch českých. Približne desať baníkov je zranených.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj