Brazília 12. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Leo Correa)

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro zvažuje, že svojho syna Eduarda nominuje do funkcie veľvyslanca vo Washingtone. Informovala o tom v piatok agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Eduardo Bolsonaro, syn brazílskeho prezidenta

Bolsonarov syn Eduardo, ktorý je poslancom brazílskeho parlamentu, svojho otca v marci sprevádzal počas jeho súkromného stretnutia s americkým prezidentom Donaldom Trumpom na diplomatickej návšteve Washingtonu.

“Podľa môjho názoru by (Eduardo) bol tým správnym človekom a našu misiu vo Washingtone by zastupoval vynikajúco,” uviedol Bolsonaro vo štvrtok pred novinármi. Dodal, že rozhodnutie je na jeho synovi, ktorý by sa musel vzdať svojho mandátu v Kongrese a získať potrebný súhlas Senátu.

Eduardo – jeden zo štyroch prezidentových synov – povedal, že oficiálnu ponuku ešte nedostal, ak sa tak však stane, prijme ju.

“Ak ma prezident touto misiou poverí, budem pripravený vzdať sa svojho (poslaneckého) mandátu,” povedal. “Hovorím po anglicky, španielsky, zvolili ma rekordným počtom hlasov, som predsedom komisie pre zahraničné vzťahy… Som presvedčený, že tieto predpoklady vypovedajú o mojej kvalifikácii,” vyhlásil.

Prezident svoj úmysel vymenovať Eduarda Bolsonara za ambasádora v Spojených štátoch ohlásil deň po jeho tridsiatych piatich narodeninách, ktoré oslávil 10. júla. Tento vek je totiž minimálnou vekovou hranicou, ktorú musia dosiahnuť kandidáti na veľvyslancov Brazílie.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj