Prezentácia Voronežskej univerzity Petra Prvého v bilingválnych gymnáziách vo Vrbove a Vrábľoch

Vrbové, Vráble 9. decembra 2018 (HSP/Foto: RCVK)

V dňoch 3. – 4. decembra sa na Slovensku za podpory Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave konala prezentácia Voronežskej štátnej poľnohospodárskej univerzity Petra I. Podujatia sa uskutočnili v bilingválnych gymnáziách vo Vrbove a Vrábľoch

Na snímke profesorka T. N. Daňkovová

Budúci maturanti, ktorí sa učia ruský jazyk sú potenciálnymi študentmi ruských vysokých škôl. Vedúca sekcie jazykovej prípravy zahraničných študentov univerzity, profesorka T. N. Daňkovová porozprávala o študijných programoch aj o voľnočasových aktivitách študentov. S veľkým záujmom sa stretol film o meste Voronež, ktoré už mnohí študenti poznali z pobytov v letných táboroch ruského jazyka.

V rámci prezentácie sa 4. decembra konalo stretnutie so študentmi a pedagógmi Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorá je partnerskou univerzitou Voronežskej poľnohospodárskej univerzity. Stretnutia sa zúčastnil prorektor pre medzinárodné vzťahy, pán Ivan Tkáč a vedúci Kancelárie zahraničných vzťahov a medzinárodných vzdelávacích programov univerzity, pán Vladislav Valach. Všetci účastníci sa zhodli na tom, že podobné stretnutia prispievajú k posilňovaniu kontaktov medzi oboma univerzitami.
Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.