Premiér Pellegrini sa zúčastní osláv výročia vstupu do NATO a vystúpi s víziou o budúcnosti EÚ

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 10. marca 2019 (SITA/HSP/Foto: TASR- Pavol Zachar)

Premiéra Petra Pellegriniho čaká zahraničná pracovná cesta do Poľska a Francúzska. Už dnes sa spolu s ďalšími premiérmi Visegrádskej štvorky zúčastní na oslavách 20. výročia vstupu Poľska do Severoatlantickej aliancie (NATO) vo Varšave

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini

Poľsko, Maďarsko a Česko vstúpili do NATO 12. marca 1999, Slovensko sa stalo členom o päť rokov neskôr – 29. marca 2004. Vo Francúzsku vystúpi na digitálnom summite a v pléne Európskeho parlamentu v Štrasburgu predstaví svoju víziu Európy.

Následne sa v pondelok stretne v Paríži s generálnym tajomníkom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Ángelom Gurriom a vystúpi na summite OECD Going Digital. Cieľom digitálneho summitu je pomôcť krajinám s digitálnou transformáciou, keďže nové technológie sa dotknú celej spoločnosti.

Počas návštevy Francúzska predseda vlády SR odhalí pamätnú tabuľu venovanú Slovákom a Čechom uväzneným v bývalom koncentračnom tábore Struthof – Natzwiller. V jedinom pracovnom koncentračnom tábore na území Francúzska si Peter Pellegrini uctí pamiatku desiatok tisíc väzňov vrátane vyše 300 občanov bývalého Československa, ktorí zahynuli v tomto tábore.

V utorok sa zase stretne s predsedom Európskeho parlamentu Antoniom Tajanim. Pred poslancami v Štrasburgu vystúpi s príhovorom a následne s nimi bude diskutovať o budúcnosti Európskej únie. Bude tak v poradí osemnástym premiérom či prezidentom, ktorý sa europoslancom prihovorí.

Séria rozpráv o budúcnosti EÚ medzi hlavami štátov a vlád Únie na jednej strane a poslancami EP na strane druhej odštartovala v januári 2018 a bude pokračovať až do májových európskych volieb.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj