Fukušima 4. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Min Kyung-suck/Newsis)

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,2 otriaslo v nedeľu prefektúrou Fukušima v severovýchodnej oblasti Japonska. Príslušné úrady predbežne varovanie pred ničivými vlnami cunami nevydali. S odvolaním sa na tamojšiu meteorologickú službu o tom informovali agentúry DPA a AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Zo zasiahnutej oblasti obete ani prípadné škody na majetku bezprostredne nehlásili.

Zemetrasenie zaznamenali o 19.23 h miestneho času (12.23 h SELČ) a vychádzalo z hĺbky 50 kilometrov. Jeho epicentrum bolo v oblasti pri severovýchodnom pobreží Japonska, uviedla japonská meteorologická služba.

Otrasy bolo cítiť na rozsiahlych územiach tohto regiónu vrátane prefektúr Fukušima a Miyagi. Verejnoprávna televízia NHK informovala, že spoločnosti preverujú stav jadrových reaktorov umiestnených vo Fukušime.

Zemetrasenie s magnitúdou 9,0 vyvolalo v marci 2011 cunami, ktoré zabilo približne 18.000 ľudí. Na pobreží prefektúry Fukušima vlna cunami s výškou 14 metrov poškodila dve jadrové elektrárne. Vlna mala dvojnásobnú výšku, než s akou sa rátalo pri ich výstavbe. Išlo o najhoršiu jadrovú katastrofu vo svete od černobyľskej havárie z roku 1986.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj