Bratislava 13. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Hlavné Správy pripravili politický formát ku eurovoľbám. Počas nasledujúcich troch týždňov vám prinesieme odpovede kandidátov na otázky od Hlavných správ

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte
Na snímke Monika Beňová (SMER – SD) Foto:TASR-Michal Svítok

Otázka: Uveďte jednu konkrétnu vec, čo chcete v europarlamente presadiť.

Monika Beňová (SMER – SD)

Chcem presadiť rovnakú mzdu za rovnakú prácu v rovnakom podniku a zaviesť európsku minimálnu mzdu na úrovni 60% z priemernej mzdy v národnom hospodárstve členských štátov.

Štefan Kuffa (KDŽP)

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte
Na snímke Štefan Kuffa (KDŽP) Foto:TASR–Štefan Puškáš

Neratifikovanie Istanbulského dohovoru, zákaz, aby EÚ v politike vyžadovala od členských štátov a od tretích štátov akceptovanie zákonov proti rodine a životu ako podmienku spolupráce a čerpania finančných zdrojov. Budeme presadzovať, aby sa znížil význam eurofondov, ktoré sa stali v celej EÚ symbolom neefektívnosti a zneužívania. EÚ má byť bohatá kvôli bohatým rodinám, firmám a nie eurofondom, ktoré iba hŕstke ľudí prevažne s kontaktami, prideľujú peniaze.

Anton Martvoň (NAKA)

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte
Na snímke Anton Martvoň (NAKA) Foto:TASR–Jakub Kotian

Pokúsim sa otvoriť v EÚ diskusiu ohľadom zrušenia Európskeho fondu pre migráciu s rozpočtom 10,5 miliardy euro, zvlášť, keď EÚ sa nestará o 4,1 milióna bezdomovcov v EÚ a nechce pomôcť cez 113 miliónom obyvateľom EÚ ohrozených chudobou vrátane  670.000 Slovákov.  Keď EÚ má peniaze na to, aby pomáhala nelegálnym ekonomickým migrantom, tak nech prioritne pomôže chudobným obyvateľom členských štátov EÚ vrátane Slovákov! Súčasťou tej diskusie by bol aj návrh na zníženie počtu euroúradníkov v EÚ, ich platov a dôchodkov. Nie je totiž normálne, že pripitý predseda EK Juncker má mesačný plat cca 32.700,- euro v hrubom, čo je cca 1.500,-  denne, euroúradníci majú platy od 2.800,- euro  až po cca 20.000 euro mesačne, zvlášť keď mnohí Slováci pracujú za minimálnu mzdu  520,- euro mesačne. Je nemysliteľné, že euroúradníci majú 4.200,- euro priemerný mesačný dôchodok v porovnaní s 390,- euro  priemerným  mesačným dôchodkom v SR, preto budem za zavedenie európskej minimálnej mzdy a minimálneho dôchodku na úrovni 700,- euro mesačne. Nehovoriac, že euroúradníci majú rodičovské príspevky od cca 1.000,- euro až do 2.500,- euro mesačne, no slovenské mamičky majú rodičovský príspevok len 221,- euro mesačne! Slováci nesmú byť v EÚ diskriminovaní v porovnaní s nelegálnymi ekonomickými migrantmi a s euroúradníkmi.

Emil Samko (NAJ – Nezávislosť a Jednota)

 • Facebook
 • Google+
 • VKontakte
Na snímke Emil Samko (NAJ – Nezávislosť a Jednota)

Dlho som rozmýšľal, ale neviem uviesť jednu vec, ktorú by som chcel v EU parlamente presadiť.

– Chcem odstrániť RASIZMU A FAŠIZMU Z v SR  a V EÚ!

– Chcem odstrániť  CHUDOBU  v SR a V  Európe!

– Chcem zabrániť  NIČENIU ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA!

– Chcem zabrániť   LIKVIDÁCII EKONOMIKY ŠTÁTU!

– Chcem  zabrániť  NEBEZPEČENSTVU V EURÓPE!

Ja sa  uchádzam o vaše hlasy, a dôveru, aby som mohol pomôcť vám občanom SR v týchto ťažkých a nebezpečných chvíľach! Zýšime minimálnu mzdu na  tisíc Eur! Zvýšime starobný dôchodok na spodnú hranicu 550€! Zabezpečíme sociálnu stabilitu pre všetkých občanov Slovenskej republiky! Moje heslo znie: Bez chudoby, biedy a hladu!

Ďakujem kandidátom za odpovede.

Marián Rigan


Zdroj