Predseda labouristov Jeremy Corbyn vyzval britskú vládu, aby prestala dodávať zbrane Izraelu, ktorý zabíja Palestínčanov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn/Teherán 10. marca 2019 (HSP/Pars Today/Foto: SITA/AP-Matt Dunham)

Predseda Labouristickej strany Jeremy Corbyn tvrdo skritizoval politiku Izraelu a pokračujúce zabíjanie Palestínčanov. Vyzval britskú vládu, aby prestala dodávať zbrane Izraelu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jeremy Corbyn

Iránska informačná agentúra ISNA uviedla, že Jeremy Corbyn takto reagoval na správu OSN o situácii v sektore Gaza a útokoch izraelských vojakov na palestínskych civilistov. Na svojej stránke v Twitteri napísal: „OSN oznámilo, že od rúk izraelských vojakov v Gaze zahynuli demonštranti, záchranári a novinári a toto zabíjanie pokračuje. Toto všetko dá sa kvalifikovať, ako zločiny proti ľudstvu alebo vojenské zločiny. Vláda Veľkej Británie by mala bez váhania odsúdiť tieto vraždy a zastaviť dodávky zbraní Izraelu,“ zdôraznil Jeremy Corbyn.

Iránska informačná agentúra ISNA podotkla, že v priebehu vyšetrovania, ktoré uskutočnili vyšetrovatelia OSN, boli zistené dôkazy toho, že Izrael spáchal zločiny voči ľudskosti a vlani jeho vojaci zabili 260 a zranili vyše 29-tisíc Palestínčanov počas masových protestov v sektore Gaza.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj