Bratislava 31. mája 2019 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TK KBS)

Predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský vyjadril sústrasť v súvislosti s potopením lode v Budapešti.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
“Modlím sa za všetkých, ktorí trúchlia nad stratou svojich milovaných, ako aj za tých, ktorí sa obávajú o životy doteraz nezvestných osôb. Zároveň prosím o modlitby aj našich veriacich: nech Pán dá večné odpočinutie zosnulým, poskytne útechu ich blízkym a pomoc tým, ktorí pokračujú v záchranárskych prácach,” zareagoval na tragédiu bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský.

Maďarská vyhliadková loď, ktorá sa s dvojčlennou posádkou a 33 juhokórejskými turistami zrazila v stredu večer na budapeštianskom úseku Dunaja s veľkou výletnou loďou, sa po zrážke prevrátila na bok a v priebehu siedmich sekúnd sa potopila. Pri tragickej havárii zahynulo najmenej sedem ľudí, 21 osôb je ešte stále nezvestných, medzi nimi sú aj členovia posádky. Po nezvestných pátrajú záchranári na celom dolnom toku Dunaja.

Z 35 ľudí na palube bolo 22 žien, 12 mužov a jedno dieťa. Podľa videozáznamu, ktorý má polícia k dispozícii, je zrejmé, že vyhliadková loď sa z neznámych príčin dostala do plavebnej dráhy veľkej výletnej lode Viking Sigyn, pričom obe lode smerovali na sever, uviedli médiá.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj