Bratislava 13. mája 2019 (HSP/Foto:TASR/AP Photo/Thierry Mallet)

Mnohí ani nechápu čo to liberalizmus je a preto si ani nemôžu uvedomiť jeho nebezpečnosť. Blažená nevedomosť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Každá úspešná civilizácia vyrástla na súbore pravidiel, ktoré prijala a dodržiavala. Čím bol tento súbor pravidiel lepšie nastavený, tým úspešnejšia bola civilizácia, ktorá sa nimi riadila. Naša, európska civilizácia vyrástla na normách, ktoré zadefinovalo kresťanstvo. A úspešnosť tejto civilizácie nemôže nikto poprieť.

Aby sme pochopili čo je liberalizmus dajme si príklad.

Každé ráno a večer si umývate zuby. Máte dobrú kefku a kvalitnú vyhovujúcu vám pastu a skvelé biele zuby bez kazov. Občas prídete domov neskoro v noci a unavený. Musíte sa premôcť ísť do kúpeľne umyť si zuby. Najradšej by ste sa zvalili do postele a spali. Ale premôžete sa a do tej kúpeľne idete.

Ale raz dôjdete už taký unavený, že sa na umývanie zubov vykašlete a ľahnete si spať. A nič sa nestane. Potom si zase umývate zuby ráno i večer, ale ak dôjdete veľmi neskoro, niekedy sa na to vykašlete. Potom si večer zuby umývate stále zriedkavejšie až si jedného dňa uvedomíte, že večer si už zuby neumývate vôbec. A nič sa nestalo.

A preto ráno, keď zaspíte a musíte sa veľmi ponáhľať, neumyjete si zuby tiež. Dáte si mentolový cukrík. Je to rýchlejšie, sladšie a vyrieši to problém z dychom. Toto sa vám stáva stále častejšie až si jedného dňa pri odchode z domu uvedomíte, že si už zuby neumývate vôbec. Ani ráno, ani večer. A zároveň si uvedomíte, že sa nič nestalo. Prejde polrok a všetko je v pohode. Prejde rok a …

Odrazu vás v ústach niečo zabolí. Najprv iba chvíľu a prejde to. Ale potom stále častejšie a potom už bolesť vôbec neustupuje a stáva sa neznesiteľnou. Musíte k zubárovi a ten vám nájde plno kazov. A potom nastupuje trhanie, kopa vŕtania, plombovania, bolesti a výdavkov a… keď to peklo skončí tak si znova umývate zuby ráno i večer.

Takto sa dá stručne opísať liberalizmus a jeho fungovanie. Ide vlastne o rozpúšťanie funkčných noriem, spravidla morálnych, pod rôznymi zámienkami a spravidla veľmi múdrymi a logickými zdôvodneniami.

Výsledkom sú vždy vážne problémy civilizácie, ktorá na týchto postupne rozpustených normách, vyrástla, niekedy dokonca jej úplné zrútenie.

Dnes sme svedkami toho, ako na Západe prebieha civilizačná zmena. Tá je umožnená práve tým, že hodnoty, na ktorých táto veľmi úspešná civilizácia vyrástla, sú už takmer úplne rozpustené.

Kresťanstvo, z ktorého tieto normy vzišli, je už takmer v úplných troskách, rozbité liberalizmom v podobe humanizmu a naň naviazanými rôznymi ideológiami (najme neomarxizmom). Spoločnosť je tak hodnotovo vyprázdnená, že je už unavená zo samej seba, bez vitality, neschopná sa reprodukovať.

Zákonite ju preto nahrádza iná civilizácia. Civilizácia, ktorej nositeľmi sú momentálne migranti prichádzajúci z Afriky a Blízkeho východu. Jej kostrou je islam.

Akú civilizáciu je schopná vytvoriť spoločnosť postavená na islame si vieme pozrieť v krajinách, ktoré fungujú práve na normách zadefinovaných týmto náboženstvom.

Keď sa islam stane nosným a rozhodujúcim náboženstvom a prevládnu nim zadefinované normy, civilizácia na Západe už bude iná. Dovtedy kým sa tak stane, možno dôjde k nejakým nepokojom, možno aj ozbrojeným konfliktom, ale potom už všetko bude fungovať riadne, ako má. Len úplne inak než sme dnes zvyknutí (opätovné umývanie zubov).

Slovensko sa díva na túto civilizačnú zmenu, ktorá na Západe prebieha, ale ako keby ju nechápalo.

Žoldnieri liberalizmu, najmä zamestnanci médií, mimovládok, manažéri v korporáciách a časť politikov pracujú na plný plyn a krok za krom rozpúšťajú normy, ktoré našu spoločnosť definovali a riadili a umožnili nám fungovať na slušnej úrovni.

Títo kutí neomarxisti sú nebezpeční hlavne preto, že inklinujú k teroru a obmedzovaniu slobody (takzv. liberálny fašizmus). To by malo byť v rozpore s ich liberálnym nastavením, ale nie je. Rozpustiť jedny normy je nevyhnutné, aby boli nahradené inými – jednoducho prevláda marxizmus.

Títo intelektuáli nám – vyhlúpnutému stádu – svoje nové normy zavedú a to za každú cenu, aj násilím. Videli sme to už x krát v minulosti a vidíme to v priamom prenose na Západe.

Prečo na týchto ich normách žiadna spoločnosť nevie vyrásť a prosperovať? No preto, že sú nefunkčné zo svojej podstaty. Iba na funkčnom súbore noriem môže vyrásť civilizácia.

Slovensko dnes stojí pre jednoduchou otázkou. Byť či nebyť?

Budeme sa musieť rozhodnúť kým máme ešte čas. Rozhodnúť sa, či chceme, aby aj u nás prebehla rovnaká civilizačná zmena, ako na Západe.

Rozhodnúť sa, znamená v našom systéme, v tom v ktorom momentálne žijeme, voliť. Najbližšie máme túto možnosť 25. mája vo voľbách do európskeho parlamentu.

Jozef Poruban


Zdroj