Bratislava 31. januára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Monika Beňová, ktorá dlhodobo predstavuje liberálne krídlo vládnej strany a často sa tiež stavia za väčšiu emancipáciu žien v politike, sa vyjadrila k prezidentským voľbám s tým, že nepriamo podporila kandidátku Progresívneho Slovenska Zuzanu Čaputovú, ktorej fandí, no jej kandidátom číslo jeden je napriek tomu podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Monika Beňová

Beňová uvádza, že kandidátka progresívcov Zuzana Čaputová to má v týchto ostatných týždňoch naozaj ťažké. “Neúmerný tlak na jej odstúpenie, vyvolávaný Richardom Sulikom a Igorom Matovičom je bez úrovne, rovnako ako oni dvaja,” komentuje Beňová.

Právnička Čaputová sa podľa Beňovej pustila do súboja a jediné načo sa jej pýtajú je či a kedy z neho odstúpi. “Ale Zuzana Čaputová nemá žiaden reálny dôvod odstupovať. Že nemala kampaň za státisíce eur už od mája, ktorá z mimochodom absolútne neznámeho muža menom Robert Mistrík dokázala “spraviť” kandidáta, v ktorého prospech sa má Zuzana vzdať, je absolútne nefér. A nefér je aj pseudôdovod, že to má zabrániť postupu “antisystémoveho” kandidáta do druhého kola volieb.”

Beňová ďalej na sociálnej sieti napísal, že jej kandidát je Maroš Šefčovic. “Je to kandidát, na ktorého som hrdá a plne ho podporujem. Budem ho voliť aj v prípade, že v druhom kole by stál proti Zuzane Čaputovej. V čo, medzinami, dúfam tajne.”

“Ale nedá mi ako žene, nezastať sa v tomto opozičnom galimatiáši ženy. Lebo ma fakt už štve, že sme to vždy my, ktoré “musíme chápať”, “mali by sme sa stiahnuť”, “očakáva sa od nás že ustúpime” a podobné bla bla bla mačovské. Takže záverom – Zuzana Čaputová – nevzdávajte sa a nenechajte si vnútiť rozhodnutie,” odkázala europoslankyňa Beňová opozičnej prezidentskej kandidátke Čaputovej.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj