Bratislava 29. decembra 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:Pixabay)

Prázdne slová, ktoré si ľudia dnešnej doby takmer neustále pri takzvanej vzájomnej komunikácii vymieňajú, sú svedectvom ich vnútornej prázdnoty a straty pozitívnej emocionality. V podstate si vymieňajú prázdne, nudné a streotypné vety len z istej rozpačitosti, aby aspoň nejakým spôsobom zakryli prázdnotu a bezobsahovosť svojej povrchnej komunikácie

Ilustračné foto

Po skončení takých bezduchých rozhovorov však cítia, že čas, ktorí tak strávili, lepšie povedané, ktorí tak nezmyselne stratili a premrhali, bol len časom mŕtvym a nič im nepriniesol. Nemajú obohacujúci a povznášajúci pocit, že sa s niekym navzájom o niečo podelili a si vzájomne darovali.

Prázdne slová človeka ubíjajú, sťahujú ho dole a zvyšujú v ňom pocit neužitočnosti a vnútornej mdloby. Napriek tomu sa naša doba doslova utápa v povrchnostiach a emocionálnej deformácii a v našej civilizácii je čoraz menej múdrych slov, ktoré rozvíjajú náš intelekt, pozdvihujú nášho ducha a zušľachťujú našu dušu. Pokúsme sa to zmeniť aspoň každý sám pre seba a budeme pociťovať menej stereotypu a nudy a začneme sa vyhýbať nezmyselným, ducha otupujúcim zábavám a pochopíme, že konzumizmus je len otroctvo, ktoré nám berie slobodu.

Dokážeme to však len vtedy, ak budeme nášho ducha rozvíjať a napĺňať slovami múdrosti a poznania a ponúkať mu neustále nové horizonty pre rozlety, ktoré sú pre neho oveľa viac potrebné ako peniaze a bohatstvo.

Roman Bednár


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj