Berlín 28. februára 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Toto závažné obvinenie vyslovilo úplne nečakane a prekvapujúco vedenie CDU v spolkovej krajine Porýnie-Falcko. Podľa CDU je SPD v Porýni-Falcku prepojené už dlhú dobu s ľavicovými extrémistami, ktorí sa pohybujú ďaleko mimo demokratického spektra a vydávajú sa za antifašistov v rámci Antifa. Vyslovil to generálny sekretár CDU v Porýni-Falcku, Christoph Gensch

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto: Na snímke karikatúra nemeckej poslankyne za SPD Andrey Nahlesovej počas novinárskeho dňa v Carnevalovom klube v nemeckom Mainzi 26. februára 2019

Táto výpoveď je o to zarážajúcejšia (a škodí kancelárke), že „služby“ Antifa využila už niekoľkokrát aj CDU na spolkovej úrovni. Konkrétne napr. Angela Merkelová na základe videa urobeného ľuďmi z Antifa, tvrdila, že minulý rok v Drážďanoch zberba pravicových extrémistov, medzi nimi aj z radov AfD, prenasledovala migrantov po uliciach mesta a ohrozovala ich.

Keď to celé spochybnil vtedajší šéf Spolkovej kontrarozviedky Hans-Georg Maaßen, tak sa musel vzdať svojho miesta. Tým, že vyhlásil, že video vôbec nič nedokazuje, nepriamo obvinil kancelárku z klamstva a zo zaujatosti voči AfD.

Antifa, spoločne s viacerými SPD politikmi a členmi, ktorí s ňou aktívne spolupracujú aj v rámci ľavicovo-extrémistických internetových platforiem, robí všetko možné pre to, aby difamovala nielen AfD, ale aj tých policajtov, ktorí sa kriticky vyjadrujú k neprehľadnej a zložitej situácii s migrantami v Nemecku a ktorí otvorene hovoria o ich vysokej kriminalite a o nebezpečí islamistického teroru, ktoré sa s ich príchodom do EÚ mimoriadne zvýšilo.

Za to z nich Antifa okamžite robí rasistov a prívržencov AfD, a to aj s tichým súhlasom. Kancelárky.

Roman Bednár


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj