Londýn 19. februára 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pxhere)

Poradenská spoločnosť ECA International zverejnila správu, v ktorej zoradili mestá z hľadiska kvality života. Do víťazné pätica sa dostali Kodaň (Dánsko), Bern (Švajčiarsko), Haag (Holandsko), Ženeva (Švajčiarsko) a Stavanger (Nórsko)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Rovnako do zoznamu zaradili Eindhoven a Amsterdam (Holandsko), Bazilej (Švajčiarsko), Dublin (Írsko), Luxembursko (Luxembursko) a Göteborg (Švédsko).

Dvadsiatku uzatvárajú Aarhus (Dánsko), Rotterdam (Holandsko), Zürich (Švajčiarsko), Bonn a Mníchov (Nemecko), Viedeň (Rakúsko), Hamburg (Nemecko), Štokholm (Švédsko) a Edinburgh (Škótsko).

Pokiaľ ide o najatraktívnejšiu mimoeurópsku krajinu pre emigrantov, na špičke sa držia Kanada, Vancouver a Toronto, uvádza sa v správe.

Odborníci pri hodnotení zohľadnili mnoho faktorov vrátane dostupnosti zdravotných služieb, stavu bytového fondu a kvality verejných služieb, bezpečnosti, dostupnosti infraštruktúry a mestských komunít, prístupu k rekreačným oblastiam, klímu a ďalšie parametre.

Žiadne mesto na bývalom socialistickom území Európy sa na dotyčný zoznam nedostalo, takže ani Praha ani Bratislava tam nie sú.

Skôr odborníci zostavili rebríček miest z pohľadu najdrahších nehnuteľností. Tu zvíťazili Londýn, Paríž, Moskva, Viedeň a Berlín.

Najsexuálnejšie mestá

Sputnik tiež informoval, že ruskí turisti si vybrali najsexuálnejšie mestá na svete. Česká metropola je na zozname tiež.

Výsledky prieskumu vykonaného ruskou online službou pre rezerváciu leteniek Aviasales sa objavili na oficiálnych webových stránkach spoločnosti.

Podľa portálu sa kritériami výberu mohli stať krásni miestni obyvatelia, zmyselný prízvuk, odvážne oslavy, neuveriteľné miestna kuchyňa alebo akékoľvek iné osobné preferencie.

Na druhom mieste je hlavné mesto Holandska Amsterdam (16%), ktoré je známe svojou štvrťou červených lucerien (De Wallen).

Ďalej v rebríčku skončila thajská Pattaya. 14% Rusov, ktorí si vybrali letovisko v Thajsku, ho nazvalo hlavným mestom sexuálnej turistiky.

Ďalších 12% sa domnieva, že na tomto zozname by určite malo byť miesto pre Budapešť, kde turisti môžu mať širokú škálu zábavy pre dospelých.

Rovnakých 10% hlasov získali mestá Los Angeles a Paríž. Prvé mesto si respondenti vybrali kvôli „mnohých krásnym ľuďom, ktorí milujú slobodu, druhé kvôli francúzskemu jazyku a štýlu obliekania miestnych Parížanov.

Podľa 6% respondentov je najsexuálnejším mestom na svete Florencia, pretože práve tam nie je možné zostať bez pozornosti mužov a pohárika dobrého vína.

Pre Prahu hlasovalo 5% cestujúcich, rovnaký počet Rusov zvolil Berlín. Dôvody boli podobné pestrý nočný život, emancipácia miestnych obyvateľov a zábavy pre dospelých. Niektorí respondenti navyše zdôraznili, že obe mestá sú spojené s temným tajomstvom.

Posledné miesto v sexuálnom rebríčku získala Barcelona (2% hlasov). Dôvodom je more, slnko, chutné jedlo a víno.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj