Madrid 20. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Wikono)

Lesný požiar, ktorý sa od víkendu šíri rozsiahlymi oblasťami španielskeho dovolenkového ostrova Gran Canaria, stráca s poklesom intenzity vetra a teploty vzduchu na sile. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom v utorok informovala agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Po nočnej návšteve (postihnutých) oblastí mi odborníci hovoria, že oheň ustupuje… a stráca na sile,” napísal na Twitteri predseda kanárskej vlády Ángel Víctor Torres. Pred ničivými plameňmi sa podľa jeho slov podarilo uchrániť aj vzácny prírodný park Tamadaba.

Predstaviteľ ostrova Gran Canaria Antonio Morales vo vysielaní španielskeho rozhlasu povedal, že “vietor našťastie opadol”, vďaka čomu “to včera v noci šlo veľmi dobre v porovnaní s tým, čo sme očakávali”. Vplyv požiaru na chránené oblasti ostrova podľa neho nebol taký zlý, ako sa očakávalo.

Ešte v pondelok úrady popisovali požiar ako “nekontrolovateľný” a rýchlo postupujúci naprieč ostrovom.

Požiar spálil v západnej časti ostrova Gran Canaria viac ako 12.000 hektárov. Úrady evakuovali do bezpečia približne 10.000 ľudí. Do boja s najväčším tohtoročným požiarom v Španielsku nasadili viac ako 1000 hasičov a záchranárov a 15 hasiacich lietadiel a vrtuľníkov.

Požiar vypukol v sobotu večer a začal sa šíriť do turisticky vyhľadávaného priesmyku Cruz de Tejeda Valleseco na ostrove Gran Canaria, ktorý je jedným zo španielskych Kanárskych ostrovov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj