Bratislava 3. januára 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Smutnú štatistiku zostavil Worldometers a zistil, že v roku 2018 bolo celosvetovo okolo 42 miliónov potratov. Nezávislý web zhromažďuje údaje od vlád a iných renomovaných organizácií a potom zhotovuje údaje, spolu s odhadmi a prognózami na základe týchto čísel

Ilustračné foto

Breitbart porovnával počty potratov s inými príčinami úmrtí, vrátane rakoviny, HIV/AIDS, dopravných nehôd a samovrážd a zistil, že potraty ďaleko prevýšili každú inú príčinu.

Na  porovnanie, k 31. decembru 2018 došlo v priebehu roka k 41,9 miliónom potratov. Naproti tomu v roku 2018 zomrelo na rakovinu 8,2 milióna ľudí, 5 miliónov z fajčenia a 1,7 milióna zomrelo na HIV/AIDS. …

Takisto zaznamenáva celkový počet potratov na svete na základe najnovších štatistických údajov o potratoch uverejnených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

Na celom svete bolo v roku 2018 pomocou potratov ukončených takmer štvrtina všetkých tehotenstiev (23%) a na každé 33 živonarodenné dieťa bolo desať novorodencov usmrtených.

Worldometers odhaduje, že v roku 2018 došlo približne k 59 miliónom úmrtí na detí celom svete, ale tento počet nezahŕňa úmrtia nenarodených detí prostredníctvom interrupcie. Nenarodené deti totiž nie sú všade uznané ako ľudské bytosti, aj keď biológia naznačuje, že sú to jedinečné, žijúce ľudské bytosti od okamihu počatia a pritom zomierajú brutálne, násilne pri potratoch. Procedúra potratu je porovnateľná s technikami mučenia…

Každý z týchto 42 miliónov potratov predstavuje zabitie živej ľudskej bytosti, ktorej život bol násilne zničený v materinskom lone. Každé nenarodené dieťa už malo svoju vlastnú jedinečnú DNA, čím sa odlišovalo od svojej matky. Táto DNA už určila či je dieťa chlapček alebo dievča, ale taktiež farbu vlasov a očí, ich výšku a oveľa viac.

V USA každý rok  dôjde k takmer 1 miliónu potratov. Napriek tomu, že v posledných desiatich rokoch klesá miera potratov, umelý potrat stále ostáva hlavnou príčinou smrti aj v Spojených štátoch.

Odhaduje sa, že v Amerike od roku 1973 zabili 60 miliónov nenarodených detí. Od januára tohto roku prolife advokáti zhromažďujú materiál na marcové výročie vo Washingtone, DC, kde si pripomenú výročie tohto neslávneho rozhodnutia, ktorým sa potrat v Amerike zlegalizoval (prípad Roe vs. Wade) a budú vyžadovať ochranu pre nenarodené deti. Informoval portál lifenews.


Zdroj