Potápač, ktorý sa podieľal na záchrane thajských chlapcov, sám uviazol v jaskyni

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Nashville 18. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:Darkness Below Twitter)

Britský potápač, ktorý sa minulý rok podieľal na komplikovanom vyslobodzovaní dvanástich školákov a ich futbalového trénera z thajskej jaskyne, tentoraz sám potreboval pomoc

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Josh Bratchley

Josh Bratchley skúmal zaplavenú jaskyňu v okrese Jackson v americkom štáte Tennessee, keď sa v utorok nevrátil späť na povrch. Jeho kolegovia, potápači z Veľkej Británie, hľadali nezvestného Bratchleyho celé hodiny, nikde ho však nemohli nájsť, a preto zavolali na pomoc profesionálov.

Záchranárski potápači, ktorí prileteli z rôznych kútov USA, našli Bratchleyho pokojne čakať vo vzduchovej bubline, kde bol uviaznutý celkovo 28 hodín. Po hodine od začiatku akcie ho dostali von. “Bol pri vedomí, čulý a zorientovaný,” uviedol hovorca záchranárov Derek Woolbright na tlačovej konferencii. “Jeho jediná požiadavka, keď sa dostal na povrch, bola pizza,” dodal Woolbright veselo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj