Bojnice 16. decembra 2018 (HSP/Foto: NaseBojnice)

Posledný predvianočný víkend Bojnice už po piaty raz ožijú tradičným podujatím Bojnický Kračún, s hudobným i divadelným programom, tradičnými vianočnými trhmi a gastro špecialitami

Snímka z podujatia Bojnícky Kračún

Festival zimného slnovratu ako slovansko-prírodná slávnosť s umelecko-remeselným jarmokom, ktorý sa koná každoročne vo vianočnom období na námestí v Bojniciach, prináša vianočnú náladu, zaujímavý kultúrny program pre deti a dospelých, tradičné remeselné výrobky a varené i pečené delikatesy.

Podujatie Bojnický Kračún tradične organizuje Občianske združenie Naše Bojnice, ktoré  rozvíja kultúrne, spoločenské, občianske, odborné a ekonomické aktivity smerujúce k všestrannému občianskemu rozvoju Bojníc, blízkeho regiónu, jeho občanov, inštitúcií a návštevníkov. Zastupuje svojich členov a ich záujmy pri tvorbe návrhov pre orgány verejnej a štátnej správy, VZN, voči verejným inštitúciám, presadzuje kultúrne, občianske spoločenské a ekonomické záujmy svojich členov aj blízkeho regiónu.

Toto združenie organizuje kultúrne a spoločenské akcie regionálneho, celoštátneho aj medzinárodného významu, odborné konferencie a workshopy pre svojich členov, partnerov odbornú aj laickú verejnosť na témy súvisiace s činnosťou Združenia.

Občianske združenie Naše Bojnice zlepšuje informovanosť odbornej aj laickej verejnosti o kultúrnych, turistických spoločenských aj ekonomických hodnotách, činnostiach aj možnostiach regiónu Bojnice v spolupráci s inštitúciami, podnikateľmi a inými občianskymi združeniami s podobnými cieľmi v regióne Bojnice.

A v neposlednom rade naše združenie realizuje činnosť vedúcu k záchrane životného prostredia a rekonštrukciám a využitiu bojnických kultúrnych a historických pamiatok.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj