Bratislava 23. júla 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Poslankyňa Zuzana Zimenová (SaS) sa pozastavila nad konaním aktivistky Grety Thunbergovej, ktorá bojuje proti klimatickým zmenám tým, že piatok chodí namiesto školy štrajkovať do ulíc

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová (uprostred) počas zhromaždenia študentov za ochranu klímy pod heslom Piatky za budúcnosť

“Mladí ľudia majú pocit, že musia obetovať svoje vzdelávanie na to, aby mohli protestovať proti ničeniu svojej budúcnosti,” toto povedala Greta Thunberg minulý týždeň na proteste proti klimatickej zmene v Berlíne.

Jej nekompromisnosť však nadchýna aj mnohých u nás na Slovensku. “Mňa však ľahkosť, s akou v mene záchrany planéty mieša priority a povzbudzuje mladých zahodiť vzdelávanie, znepokojuje,” priznáva Zimenová. Gréta sa totiž stala tvárou pravidelných protestov s názvom Piatky za budúcnosť, ktorých sa zúčastňujú, na úkor vyučovania, tisícky študentov po celom svete.

Poslankyňa postrehla, že jedna z účastníčok berlínskeho protestu niesla transparent s textom “klimatická kríza nebude čakať, kým zmaturujem”. “Naozaj? Klimatické zmeny vyžadujú v dlhodobom horizonte sofistikované riešenia,” vysvetľuje a pýta sa, prečo sa rovnako vášnivo neprotestuje aj proti nekvalitnému vzdelávaniu.

Keď dôsledky nekvalitného vzdelania sú, podľa nej, rovnako hrozivé ako klimatické zmeny.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj