Bratislava 26. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Poslankyňa NR SR Alena Bašistová zverejnila na svojom facebookovom profile zoznam zákonov, ktoré sa podarilo v parlamente za posledný týždeň schváliť alebo aspoň posunúť do druhého čítania

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Minulý a tento týždeň si niektorí poslanci, z výboru NR SR pre sociálne veci, podľa Bašistovej poriadne “zamakali”.

“Naše návrhy zákonov v podstatnej miere podporili aj koaliční aj opoziční poslanci. Schválili sme, alebo posunuli do druhého čítania nasledujúce zákony, kde som v mnohých z nich predkladateľkou aj ja,” informuje na sociálnej sieti poslankyňa.

1. Zvýšenie rodičovského príspevku.

2. Príspevok pre prvákov na školské pomôcky

3. Dvojnásobný vianočný príspevok pre dôchodcov.

4. Príplatok k dôchodku politickým väzňom.

5. Zákonník práce.

6. Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom zaujme.

7. Zákon o sociálnom poistení.

8. Zákon o sociálnych službách.

9. Zákon o starobnom dôchodkovom sporení.

10. Zákon o nelegálnom zamestnávaní

11. Zákon o sociálnej práci.

“Aj keď sa zvolebnieva, aj keď nie, robím svoju prácu vždy s nasadením a naplno a pre všetkých ľudí. Nielen tých, ktorí mi dali mandát poslankyne NR SR, Košičanov, východniarov ale aj stredoslovákov, oravákov, západniarov či tých, čo sú za hranicami Slovenska,” napísala na záver poslankyňa.

K schváleniu zákona o príplatkoch k dôchodku politickým väzňom sa na Facebooku vyjadrila aj poslankyňa SMS Magdaléna Kuciaňová.

Od 1. januára 2020 totiž dôjde k zmene i v zákone o príplatkoch k dôchodku politickým väzňom. Včera o tom hlasovaním rozhodlo 145 poslancov NR SR. Predkladateľmi zákona boli poslanci Magdaléna Kuciaňová, Anton Hrnko, Jaroslav Paška, Štefan Zelník a Juraj Soboň.

“Cieľom novely je zvýšenie príplatku k dôchodku pre oprávnené osoby v zmysle § 2 zákona č. 274/2007 Z. z. o príplatku k dôchodku politickým väzňom v znení neskorších predpisov z dôvodu znižovania podielu príplatku k zvyšujúcej sa výške priemerného dôchodku,” uviedla Kuciaňová.

“Na príplatok sa nevzťahuje valorizácia, od účinnosti zákona je stále rovnaký, hoci sa priemerný dôchodok od roku 2009 (339 eur) narástol na aktuálnych 444,26 eura (k 31. 12. 2018),” upresnila poslankyňa SNS.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj