Lubomír Volný, poslanec SPD zastupujúci Moravskoslezský kraj, je preslávený svojimi razantnými názormi. A teraz vyvolal rozruch na svojej stránke na Facebooku. Vo svojom nedávnom príspevku totiž vyhlásil, že každý, kto podporuje migráciu, je zodpovedný za znásilnenie deväťročného dievčaťa zo Švédska. Podľa portálu eurozpravy.cz jeho názor vyvolal búrlivú reakciu

Učiteľ a politik svoj názor na migráciu vyjadril nasledovne: Každý z vás a KAŽDÁ z Vás, kto tu podporujete masovú imigráciu z Afriky a moslimských krajín, podporujete migračné pakty, Istanbulský dohovor a ďalšie genocídne dokumenty, tak i Vy ste toto deväťročné švédske dievčatko znásilnil !!!

Reakcia užívateľov sociálnych sieti na seba nenechala dlho čakať. “Ono by možno bolo lepšie sa nad tým, čo píšete na stenu, občas zamyslieť. Z Vašich príspevkov (z ktorých tento je jeden z najextrémnejších) je vidieť nielen, že problematike nerozumiete najlepšie, ale hlavne tu prezentujete svoje čiernobiele videnie sveta a nedokážete pripustiť, že ľudia s odlišným názorom, než máte vy, môžu mať zdravšie názory ako vy,” napísal jeden z komentátorov.

Ani ďalšia užívateľka nešetrila slovami a s Volným ostro nesúhlasila: “Pretože sa ešte nikdy v živote nestalo, že biely muž akejkoľvek európskej národnosti znásilnil ženu, nieto ešte dieťa. Fakt nikdy. Zatrpknutý hlupák. ”

Jeden z prispievateľov dokonca poslanca nenápadne “obvinil z trestného činu”. Spýtal sa ho totiž, či sú malé dievčatká jeho slabosťou … Na tento komentár ihneď reagovalo niekoľko zástancov Lubomíra Volného. A odpovedal mu aj samotný poslanec. Podľa neho by sa mal ísť dotyčný liečiť a tiež by mal otvoriť dvere násilníkom a vrahom, píše portál.

Aj priaznivci poslanca SPD sa k jeho príspevku vyjadrili. “Iba idiot môže súhlasiť s islamom a napomáhať neobmedzenému množeniu Afričanov v Európe,” napísal jeden z nich.

Takýto príspevok však na sociálnych sieťach od Lubomíra Volného nie je nie je ničím výnimočným. Odráža jednoducho jeho postoje a postoje veľkej časti českej verejnosti.

Vo svojom novoročnom pozdrave pre čitateľov na Facebooku napísal: Tento rok prebehne zásadná vzbura desiatok miliónov Európanov, za záchranu Európy pred diktatúrou.

Ďalej sa vyjadril aj k dôležitým udalostiam tohto roka, a to nasledujúcim spôsobom: 17. 11. 2019 oslávime okrúhle výročie UKRADNUTEJ REVOLÚCIE. O tú tohtoročnú sa okradnúť nenecháme.

Voľný okrem iného označuje multikulturalizmus za nacizmus 21. storočia a vestníkom občianskych vojen a aktívne sa vyjadruje k udalostiam v susedných európskych krajinách.

Zdroj