Bratislava 12. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Braňo Bibel, Facebook)

Známy bratislavský komunálny politik Martin Borguľa, ktorý na jeseň minulého roka odišiel zo strany Smer-SD a v súčasnosti spolupracuje s hnutím Sme rodina v príspevku na sociálnej sieti napísal o prevodoch firiem súčasného šéfa Progresívneho Slovenska Michala Trubana.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Martin Borguľa a Michal Truban

Borguľa vo štvrtok na sociálnej sieti zverejnil “rozprávku o Trubanovi a Esete” naznačujúc, že súčasný líder progresívcov predal svoju IT spoločnosť WebSupport za podozrivo výhodných podmienok, ktoré mohli byť vopred dohodnuté a mohli súvisieť s jeho vstupom do politiky.

“Predpokladajme, že som bohatý majiteľ firmy Eset a predpokladajme, že chcem “nenapadne” podporiť niekoho zo Slovenska, aby v prospech mňa ovplyvňoval slovensku politiku. Ako by som to mohol urobiť? Možno takto: Zoberiem 30 mil. eur, pošlem ich do dánskej investičnej spoločnosti AXCEL, nech ich investujú. Mám ale jednu podmienku – 18 miliónov investujte, zarábajte na nich a zarábajte nimi aj pre mňa. Za 12 miliónov ale – a to je tá podmienka – AXCEL, nakúp cez svoju dcérsku spoločnosť LOOPIA podiel od Michala Trubana vo firme WebSupport,” uvádza svoju teóriu Borguľa, ktorý je poslancom Bratislavského samosprávneho kraja a mestskej časti Staré Mesto.

“Nevadí, že tá firma má hodnotu o cca 8 – 10 mil. nižšiu. Nevadí, že má hodnotu 2 – 4 mil. Jednoducho to nakúpte a nestarajte sa! AXCEL a LOOPIA možno ani netušia, čo je za tým. Mne by sa ale týmto spôsobom podarilo, ako bohatému akcionárovi Esetu, ktorý chce ovplyvňovať slovenskú politiku, urobiť zo slovenského Miška bohatého podnikateľa so zdanlivo úspešným príbehom a zároveň by som mu takto prispel obrovskou sumou na kampaň bez toho, aby ktokoľvek tušil, že som za tým práve ja, bohatý majiteľ Esetu – však nakupovala dánska investičná spoločnosť.”

Martin Borguľa, dodal, že potom už môže “bohatý Miško smelo prezentovať svoj príbeh a míňať peniaze na kampaň”. “Veď ich má “legálne” nadobudnuté a má ich veľa. Nikto netuší, že som za tým a nikto netuší, ako mi to bohatý Miško bude musieť splatiť, keď raz bude vládnuť…. Ale toto je len rozprávka, ktorá s realitou nemá nič spoločné, alebo?,” uzavrel Borguľa.

Šéf Progresívneho Slovenska Truban na to zareagoval na sociálnych sieťach statusom s fotografiou, na ktorej sa z toho chytá za hlavu.

Michal Truban v tejto súvislosti hovorí o “metóde starých politikov”. “Vymyslia si akékoľvek konšpirácie a klamstvá, lebo sa boja, že ich vymeníme. Dokonca aj priznajú, že si to vymysleli, len aby zasiali štipku pochybnosti. Takto nahrávajú konšpiračným médiám. Ďakujeme, túto hru s vami hrať nebudeme. Starých politikov netreba riešiť, treba ich vymeniť,” skonštatoval.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj