BRATISLAVA 28. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) schválili od volieb v marci 2016 do letnej prestávky 358 zákonov. Z toho 76 zákonov prijali v tomto roku. Vyplýva to zo štatistík zverejnených na webe NR SR

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Zákonodarcovia schválili v tomto volebnom období 268 vládnych návrhov, 89 poslaneckých a jeden návrh bol predložený výborom NR SR. Konkrétne Výborom NR SR pre nezlúčiteľnosť funkcií. Z ministerstiev schválili poslanci najviac zákonov ministerstvu financií, a to 43.

Najviac zákonov v rámci jednej schôdze, a to 32 prijal parlament na zatiaľ poslednej schôdzi, ktorá bola v júni a tiež na novembrovo-decembrovom rokovaní v minulom roku. V skrátenom legislatívnom konaní prijal parlament zatiaľ 22 zákonov. Takýto postup môže parlament využiť, len na návrh vlády. V takomto prípade sa neberú do úvahy časové obmedzenia, ktoré stanovuje rokovací poriadok pri bežnom postupe pri prijímaní zákona. Od začiatku roka 2019 bolo v zrýchlenom režime schválených šesť legislatívnych zmien. Exprezident SR Andrej Kiska od posledných parlamentných volieb vetoval poslancom 29 zákonov, 28 z nich parlament opätovne schválil.

V rámci Hodiny otázok položili poslanci premiérovi a členom vlády 2 661 otázok. Najviac bolo určených expremiérovi Robertovi Ficovi (660) a terajšiemu predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu (498). Najaktívnejší sú v kladení otázok poslanci z poslaneckého klubu strany Smer-SD, ktorí položili 951 otázok. Zodpovedaných otázok je 532.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj